Tiesa attaisno Continental Airlines lidmašīnas Concorde avārijas lietā

Francijas apelācijas tiesā daļēji attaisnota ASV aviokompānija Continental Airlines, kas tika vainota lidmašīnas Concorde avārijā 2000.gadā, īsi pēc pacelšanās no Parīzes lidostas.

Pirms diviem gadiem cita Francijas tiesa atzina aviokompānijas vainu negadījumā, kurā bojā gāja 113 cilvēki. Tolaik kompānijas vadība tiesas lēmumu nosauca par absurdu un iesniedza apelācijas prasību, raksta BBC.

Aviokompānijai Air France piederošā Concorde lidmašīna uzliesmoja un ietriecās netālu esošajās ēkās īsi pēc pacelšanas no Šarla de Golla lidostas. Bojā gāja visi 109 lidmašīnā esošie cilvēki un vēl četri kādas viesnīcas darbinieki.

Lielākā daļa pasažieru bija vācu tūristi, kuri bija ceļā uz Ņujorku, lai dotos kruīzā pa Karību jūru.

2010.gadā Francijas tiesa atzina, ka avāriju izraisījusi titāna sloksne, kas nokritusi no kādas Continental piederošas lidmašīnas.

Aviokompānija tika apsūdzēta netīšā slepkavībā. Tiesa tai piesprieda naudas sodu 200 000 eiro (138 080 latu) apmērā, kā arī lika samaksāt 1 miljonu eiro (690 400 latu) lielu kompensāciju Air France.

Continental mehāniķim Džonam Teiloram (John Taylor) tika piespriests 15 mēnešus ilgs cietumsods.

Ar ceturtdienas, 29.novembra, lēmumu kompānija un tās mehāniķis atbrīvoti no kriminālatbildības un 200 000 eiro lielā naudas soda. Iepriekš noteiktā kompensācija Air France tomēr būs jāmaksā, jo tiesa atzinusi, ka Continental joprojām ir civiltiesiski atbildīga par notikušo.

Jāatzīmē, ka vienlaikus ar šo tiesas procesu Air France iesūdzējusi Continental komerctiesā, pieprasot kompensāciju 15 miljonu eiro (10 miljonu latu) apmērā.

Continental uzskata, ka lidmašīna aizdegās vēl pirms uz tās bija nokritis minētais metāla gabals un ka viņi tiek izmantoti par grēkāžiem, lai aizsargātu Francijas avioindustriju.

Ref: 110.000.103.2761

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas