Tiesa Beļģijā prasa Facebook pārtraukt izsekot nereģistrētos apmeklētājus

Tiesa Beļģijā pirmdien, 9.novembrī, devusi Facebook 48 stundas, lai sociālais tīkls pārtrauktu izmantot sīkdatni, kas izseko arī tos vietnes apmeklētājus, kuri nav reģistrējušies Facebook.

BBC vēsta, ka brīdī, kad interneta lietotājs apmeklē Facebook, tā datorā tiek uzinstalēta sīkdatne (angļu val. – cookie), kas reģistrē sociālā tīkla apmeklējumus. Beļģijas tiesa atzinusi, ka amerikāņu uzņēmumam ir jāprasa nereģistrētam apmeklētājam skaidra atļauja instalēt apmeklējumus reģistrējošo sīkdatni, savukārt pašreizējā prakse ir pretrunā Beļģijas personas datu aizsardzības normām.

«Pārsūdzēsim šo nolēmumu un strādājam, lai cilvēkiem Beļģijā novērstu Facebook piekļuves traucējumus,» reaģējot uz nolēmumu norādījis Facebook pārstāvis, piebilstot, ka attiecīgā sīkdatne reģistrēto lietotāju drošības labad tiek lietota jau vairāk nekā piecus gadus.

Beļģu tiesa sociālajam tīklam devusi 48 stundas, lai tas pārtrauktu nereģistrēto apmeklētāju izsekošanu, pretējā gadījumā uzņēmumam būs jāmaksā naudas sods 250 000 eiro par katru dienu, kad sīkdatne tiks lietota.

Ref: 111.111.103.2898

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas