Tiesa būvnieku karteļa lietu pēc būtības plāno sākt skatīt oktobrī

Tā saucamo būvnieku karteļa lietu Administratīvā apgabaltiesa pēc būtības plāno sākt skatīt oktobrī.

Trešdien notika sagatavošanas tiesas sēde. Tiesa noskaidroja procesa dalībnieku viedokli jautājumos par sagatavošanos lietas izskatīšanai. Tiesa noteica, ka nākamā tiesas sēde notiks 12.oktobrī, kad plānots uzsākt lietas izskatīšanu pēc būtības.

Konkurences padome (KP) 2021.gadā atklāja būvniecības uzņēmumu karteli, kura

dalībnieki bijuši iesaistīti vismaz 70 iepirkumos par kopējo līgumsummu 687 miljoni eiro.

KP desmit būvnieku kartelī iesaistītos uzņēmumus sodīja ar naudas sodu kopumā 16 652 927 eiro apmērā. Starp desmit sodītajiem uzņēmumiem ir SIA Skonto būve, SIA Latvijas Energoceltnieks, SIA Velve, SIA Arčers, SIA Rere būve, SIA Re & Re, SIA RBSSKALS būvvadība, SIA Abora, LNK Industries un SIA Merks. Tiesa RBSSKALS būvvadība patlaban jau ir likvidēta, tāpēc sods netika piespriests.

Astoņas no kopumā desmit KP sodītajām būvfirmām Administratīvajā apgabaltiesā pārsūdzēja KP lēmumu būvnieku karteļa lietā, bet, tā kā vairākas pārsūdzības būvfirmas iesniedza kopā ar mātesuzņēmumiem, kopumā lietā kā prasītāji ir 13 uzņēmumi.

Apvienotā lieta ierosināta par SIA Skonto būve, SIA Latvijas Energoceltnieks, SIA Rere būve un tās mātesuzņēmuma AS Rere grupa, SIA Aričers, AS LNK Industries, SIA Abora un tās mātesuzņēmuma SIA Tehnocentrs, SIA Re & Re, LNK Industries mātesuzņēmuma SIA LNK (Latvijas novitātes komplekss), SIA Merks un tās mātesuzņēmuma AS Merko Ehitus un Arčers mātesuzņēmuma AS UGN iesniegumiem.

Lasiet arī: Kas notiks ar ES fondu projektiem, kas figurē būvnieku karteļa lietā?

KP lēmumu no desmit sodītajiem uzņēmumiem nav pārsūdzējuši divi – SIA Velve, ar kuru KP vienojās par izlīgumu un sniedza pozitīvu atzinumu par uzņēmuma veiktajiem pasākumiem pasūtītāja «uzticamības atjaunošanai» un kas atzina vainu KP izvirzītajās apsūdzībās, kā arī SIA RBSSKALS būvvadība, kura patlaban jau ir likvidēta.

Gadījumā, ja tiesa pasludinās pieteicējiem nelabvēlīgu spriedumu – viņiem būs jāmaksā sods un nedrīkstēs piedalīties valsts iepirkumos noteiktu laiku, kā arī pret viņiem varēs sākt celt prasības par jau īstenotiem projektiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas