Tiesa Igaunija liedz atļauju jaunas degslānekļa rūpnīcas būvniecībai

Tiesa Igaunijā apturējusi būvatļauju jaunas degslānekļa rūpnīcas celtniecībai, liedzot Igaunijas valsts energokoncernam Eesti Energia veikt jaunus ieguldījumus, lai klimata krīzes apstākļos pārstrādātu fosilo energoresursu. Atļauja apturēta pēc tam, kad to apstrīdējusi vides aizsardzības organizācija, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Rūpnīcu bijis plānots būvēt Austrumviru apriņķī, valsts ziemeļaustrumos, kur jau ilgus gadu desmitus ir stipras degslānekļa ieguves, izmantošanas un pārstrādes tradīcijas.

Lasiet arī: Latvija iesniedz Atveseļošanas fonda plānu EK; nauda paredzēta ceļu labošanai un tiesnešu izglītošanai

Būvatļaujas apturēšanu Tartu Apgabaltiesā piektdien, 7.maijā, panākusi nevalstiska vides organizācija, kas iesaistīta klimata streiku kustībā. Nolēmums pieņemts kā blakus lēmums civillietā, kur atbildētājs ir Narvas-Jēsū pilsētas pašvaldība, bet trešās puses ir Eesti Energia meitasuzņēmumi Enefit Energiatootmine un Enefit Kaevandused. Kopš organizācija apstrīdējusi būvatļauju 2021.gada februārī, abi meitasuzņēmumi tikuši apvienoti vienā uzņēmumā ar nosaukumu Enefit Power.

Degslāneklis ir Igaunijas ienesīgākais derīgais izraktenis un galvenais energoresurss elektroenerģijas ražošanā, tomēr tā izmantošanā rodas CO2 izmeši, kas nav salāgojami ar cīņu ar siltumnīcefekta gāzu izraisīto globālo sasilšanu un ES zaļo kursu. ES politiskās nostādnes mērķis, ir līdz 2050.gadam panākt, lai Igaunija tāpat kā pārējās 26 ES dalībvalstis kļūtu klimatneitrālas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas