Tiesa Igaunijā liek valstij kompensēt «radošajiem» 3,5 miljonus eiro

Igaunijā kultūras darbinieku organizāciju strīdā ar valsti tiesa uzdevusi valstij maksāt radošo nozaru organizācijām 3,5 miljonus eiro lielu kompensāciju par autordarbu reproducēšanu, kas Igaunijas likumos nav regulēta atbilstoši ES noteikumiem, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

2018.gadā deviņas Igaunijas kultūras radošo industriju darbinieku organizācijas, ieskaitot literātu, komponistu, mūziķu, mākslinieku, režisoru un aktieru organizācijas, vērsās pret valsti administratīvajā tiesā. Tas tika darīts saistībā ar, prasības iesniedzēju vērtējumā, godīgas samaksas trūkumu par autordarbu reproducēšanu personiskai lietošanai laika posmā no 2014. līdz 2018.gadam.

Šonedēļ otrās instances tiesa likusi valstij izmaksāt organizācijām šo kompensāciju ar procentiem 656 eiro apmērā par katru dienu šajā piecu gadu periodā.

Organizāciju pārstāvis tiesā Prīts Lets (Priit Lätt) skaidrojis, ka radošie cilvēki bijuši spiesti vērsties tiesā, jo Igaunijā nav pieņemtas vajadzīgās tiesību normas, kas ir pretrunā ES tiesību aktiem un neatbilst mākslas darbu patēriņa praksei interneta laikmetā.

«Autoriem, izpildītājiem un fonogrammu producentiem arī ir jābūt tiesībām prasīt viņu darba aizsargāšanu un godīgu atalgojumu par šī darba izmantošanu digitālajā laikmetā,»

jurista pausto citē raidorganizācija ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas