Tiesa Igaunijā: Viendzimuma pāriem ir tiesības uz ģimenes dzīves aizsardzību

Igaunijas Augstākā tiesa atzinusi, ka arī viendzimuma pāriem ir tiesības uz ģimenes dzīves aizsardzību, precizējot Igaunijas tiesu jurisdikciju saistībā ar ārvalstnieku pieteikšanos uz tiesisko aizsardzību situācijās, kad norisinās tiesas procesi par uzturēšanās atļaujām.

Igaunijas sabiedriskais medijs ERR vēsta, ka saskaņā ar Igaunijas Augstākās tiesas otrdienas, 28.jūnija, nolēmumu likums neliedz tiesām uz juridiska strīda laiku piešķirt uzturēšanās atļaujas, lai prāvā iesaistīts ārvalstnieks valstī varētu uzturēties kopā laulāto dzīvesbiedru un arī tad, ja runa ir par ārzemēs salaulātu viendzimuma pāri.

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments uzvēris, ka Igaunijas konstitūcija neparedz viendzimuma pāriem iespēju precēties, tomēr uz viendzimuma pāriem attiecas konstitucionālās tiesības uz ģimenes dzīves aizsardzību un tiesības netikt diskriminētiem.

2014.gadā Igaunijas parlaments pieņēma Reģistrētu partnerattiecību likumu, tomēr līdz 2017.gada vasarai nav bijis politiskās gribas pieņemt tiesību aktus, kas ļautu likumu ieviest dzīvē.

Ref: 111.111.103.4701

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas