Tiesa Krievijā aizliedz Jehovas lieciniekus kā ekstrēmistisku organizāciju

Sēde Krievijas Augstākajā tiesā

Krievijas Augstākā tiesa pieņēmusi valdības lūgumu atzīt Jehovas lieciniekus, kas plašāk pazīstami ar jaunu sekotāju piesaistīšanu, klauvējot pie mājokļu durvīm, par nelikumīgu reliģisku organizāciju, jo tās rīcībā esot saskatītas ekstrēmistiskas darbības.

BBC vēsta, ka Krievijas Tieslietu ministrijas amatpersonas papildus Jehovas liecinieku «ekstrēmistisku» izdevumu aizliegšanai aicinājušas tiesu slēgt reliģiskās organizācijas centrālo mītni valstī, kas atrodas pie Sanktpēterburgas pilsētas.

Jaroslavs Sivuļskis, pārstāvis šai konfesijai, kura paudusi, ka Krievijā tai ir 175 000 sekotāju, noliedzis pret organizāciju vērsto apsūdzību patiesumu un sacījis, ka tiesas nolēmums tiks pārsūdzēs: «Negaidīju, ka tas ir iespējams mūsdienu Krievijā, kur konstitūcija nodrošina tiesības uz reliģijas brīvību».

Krievijā Jehovas liecinieki tika aizliegti un vajāti Padomju Savienības vadītāja Josifa Staļina laikā, kad tūkstošiem ticīgo tika izvesti uz Sibīriju. Reliģiskās organizācijas darbības aizliegums Krievijā tika atcelts 1991.gadā.

Ref: 111.111.103.4513

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas