Tiesa liegusi veikt izmaiņas Olainfarm padomes sastāvā

Zemgales rajona tiesa kā pagaidu aizsardzības līdzekli noteikusi aizliegumu veikt izmaiņas AS Olainfarm esošās padomes sastāvā, informē uzņēmuma pārstāve Ieva Lapiņa-Ennīte.

Uzņēmuma pārstāve norāda, ka Zemgales rajona tiesā ir ierosināta civillieta, kurā lūgts atzīt par prettiesiskiem un spēkā neesošiem pieņemtos lēmumus AS Olainfarm ārkārtas akcionāru sapulcē, kas tika atklāta 2020.gada 24.janvārī uzreiz pēc oficiāli izsludinātās sapulces ar mērķi panākt izmaiņas uzņēmuma esošajā padomē un valdē.

Jau vēstīts, ka 24.janvārī tika sasaukta Olainfarm ārkārtas akcionāru sapulce, tomēr tā nenotika kvoruma trūkuma dēļ. Pēc tam noticis mēģinājums sasaukt vēl vienu sapulci, lai veiktu izmaiņas Olainfarm padomē un valdē.

«Šī sapulce uzskatāma par viltus jeb alternatīvu sapulci, un tā netika izsludināta normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā,» uzsver uzņēmumā.

Uzņēmumu reģistrē esot iesniegti dokumenti par it kā šajā sapulcē pieņemtajiem lēmumiem par izmaiņām uzņēmuma padomē un valdē, tomēr Uzņēmumu reģistrs šīs izmaiņas nav reģistrējis, norādot uz trūkumiem.

Jau ziņots, ka Zemgales rajona tiesa septembrī apmierināja prasību uz laiku apturēt Olmafarm balsstiesības Olainfarm akcionāru sapulcēs. Tāpat Olmafarm uz laiku tika aizliegts rīkoties ar tās īpašumā esošajām Olainfarm akcijām apmēram 60 miljonu eiro vērtībā. Prasību par pagaidu aizsardzības līdzekļu noteikšanu tiesai lūdza Anna Emīlija Maligina.

Vēl par šo tematu: OlainfarmOlmafarm dezinformē sabiedrību par it kā notikušu akcionāru sapulci

Olainfarm atgādina, ka 24.janvāra akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma, jo sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 akciju, kurām ir tiesības balsot, tas ir, 21,15% no balsstiesīgā kapitāla.

Saskaņā ar uzņēmuma statūtiem akcionāru sapulce nevar notikt, ja tajā netiek pārstāvēts noteiktais akcionāru skaits, kuriem ir tiesības balsot par izsludinātajiem darba kārtības jautājumiem. Lai akcionāru sapulce būtu spēkā esoša, tai ir jānotiek saskaņā ar uzņēmuma statūtiem, norādīja Olainfarm pārstāvji.

Olainfarm valdes priekšsēdētājs gan apgalvojis, ka piektdien, 24.janvārī, tomēr esot notikusi zāļu ražotājas AS Olainfarm akcionāru sapulcē, kurā ievēlēta uzņēmuma padome jaunā sastāvā, kas veikusi izmaiņas Olainfarm valdes sastāvā. Rubenis informēja, ka notikušajā akcionāru sapulcē nolemts, ka Olainfarm padomē strādās Pēteris Rubenis, Irina Maligina, Ingus Balandins, Andrejs Saveļjevs, kā arī Valentīna Andrejeva, kura ievēlēta par padomes priekšsēdētāju.

Tādējādi no darba uzņēmuma padomē esot atcelti padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš, viņa vietnieks Jānis Buks un padomes locekļi Haralds Velmers un Kārlis Krastiņš. Saveļjevs strādāja arī iepriekšējā padomē.

Lasiet arī: Olainfarm sarunu turpinājums: Nemiro padomnieka Rebenoka reiderisms

Tāpat Rubenis informēja, ka Olainfarm valdē amatu saglabājis Raimonds Terentjevs un Mārtiņš Pūriņš, pārējie līdzšinējie valdes locekļi no amata atbrīvoti, bet no jauna valdē iecelti Jeļena Borcova un Mārtiņš Tambaks.

Par valdes priekšsēdētāju esot iecelta Borcova, kuras darba pieredze ir saistīta ar farmācijas nozari. Viņa iepriekš 15 gadus strādājusi gan AS Grindeks, gan divus gadus kā valdes locekle AS Tallinas farmaceitiskā rūpnīca. Borcova jau iepriekš darbojusies arī kā Olainfarm valdes locekle.

Līdz ar to no darba valdē piektdien esot atcelti valdes priekšsēdētājs Jerūns Veitess un valdes locekļi Milana Beļeviča, Signe Baldere-Sildedze, Elena Bušberga un Lauris Macijevskis.

Olainfarm nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Olainfarm lielākais akcionārs ir Olmafarm (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. Olainfarm akcijas kotē Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas