Tiesa nepieņem pret VARAM vērsto Lemberga pieteikumu

Aivars Lembergs

Administratīvā rajona tiesa nav pieņēmusi pieteikumu, ko iesniedzis ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūža rīkojumu no amata pienākumu pildīšanas atstādinātais Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Viņš pieteikumā lūdzis tiesai uzlikt par pienākumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) atbildēt uz viņa iesniegumu.

Lemberga pieteikums nav pieņemts, jo tiesa secinājusi, ka šis jautājums nav izskatāms administratīvā procesa kārtībā. Šo tiesas lēmumu 10 dienu laikā iespējams pārsūdzēt, iesniedzot blakussūdzību, aģentūrai LETA norādīja Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nama priekšsēdētājas palīdze Jana Petrenko.

VARAM par šādu tiesas lēmumu ir gandarīta, norāda ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Barševska. Ministrija uzsver, ka atbilde Lembergam ir sniegta šā gada 16.novembrī. Šis Lemberga pieteikums jau sākotnēji bija politiski motivēts ar mērķi novērst sabiedrības uzmanību no jautājuma būtības, uzsvēra Barševska.

Lembergs iesniedzis pieteikumu Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu namā, lūdzot tiesu uzlikt VARAM par pienākumu nekavējoši atbildēt uz viņa 15.oktobra iesniegumu, kurā ministrs Sprūdžs tiek lūgts atbildēt uz konkrētiem jautājumiem.

Tā kā Sprūdža atbildes Lembergam bijušas steidzami nepieciešamas, lai viņš varētu sagatavot iesniegšanai tiesā motivētu pieteikumu par Sprūdža rīkojuma atcelšanu, 25.oktobrī Lembergs nosūtījis ministram atkārtotu iesniegumu, lūdzot steidzami atbildēt uz 15.oktobra iesniegumu.

BNN jau vēstīja, ka Sprūdžs 22.oktobrī, ir parakstījis rīkojumu par Ventspils domes priekšsēdētāja Lemberga atstādināšanu no amata.«Šī rīkojuma mērķis ir panākt godīgu un atbildīgu pašvaldību pārvaldi visā Latvijā, tai skaitā arī Ventspilī. Un tas nav tikai ministrijas mērķis, bet arī visas Latvijas mērķis,» norādījis Sprūdžs, kurš pieprasījis no Lemberga paskaidrojumus par vairāk nekā 350 lēmumiem, taču tā arī atbildi pēc būtības netika saņēmis.

Kā liecina Ģenerālprokuratūras sniegtie dokumenti, Lembergs bijis patiesā labuma guvējs, lemjot par vairāk nekā 20 komersantiem.

Jāpiebilst, ka Baltic Screen pētījumā Lembergu ģimene – Aivars, Anrijs un Līga Lembergi – atzīta par bagātāko Latvijā. Šīs ģimenes īpašumu kopvērtība gada laikā augusi par desmit miljoniem latu, sasniedzot 140 miljonus latu.

Pētījuma veidotāji norāda, ka atstādinātā Ventspils mēra ģimenei joprojām ir divi būtiski atšķirīgi īpašumu saraksti. Viens, kas atrodams Aivara Lemberga amatpersonas deklarācijā un publisko reģistru datos par viņu pašu un bērniem Līgu un Anriju, – tajā redzams, ka ģimenes īpašumu kopvērtība nekādi nepārsniedz 10-12 miljonus latu (pašai ģimenes galvai oficiāli pieder seši nekustamie īpašumi Rīgā un Ventspils novadā, uz dēla vārda reģistrētas kapitāldaļas SIA Baltimar VT, AS VB Holdings un SIA LSF Holdings, kā arī 48 nekustamie īpašumi Rīgā, Ventspilī, Ventspils un Krimuldas novadā, bet uz meitas vārda ir 25 nekustamie īpašumi Rīgā, Ventspilī, Ventspils un Kuldīgas novadā).

Taču ir otrs saraksts – īpašumi, kurus par Aivara Lemberga slēpto mantu uzskata Latvijas prokuratūra vai Anglijas tiesa, un, pat ņemot vērā ilglaicīgo Ventspils tranzītbiznesa karu negatīvo ietekmi uz šo īpašumu vērtību, tā vēl joprojām sasniedz vismaz 140 miljonu latu vērtību.

Lembergam krimināllietas ietvaros uzrādītas apsūdzības sevišķi smagos noziegumos, – tai skaitā kukuļņemšana, noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšana, valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšana, dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana.

Ref: 102.000.102.3058

Saistītie raksti

3 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas