Tiesa norāda uz Ryanair bagāžas maksas pārmērību

Eiropas lielākā lidsabiedrība Ryanair sodīta ar naudassodu, tiesai Spānijā secinot, ka maksas iekasēšana par rokasbagāžu ir pārmērīga. Tiesā vērsusies pasažiere, kurai lidsabiedrība likusi maksāt sodu par somas ņemšanu salonā, nepērkot tai īpašu biļeti.

Kā trešdien, 20.novembrī, vēstīja britu raidsabiedrība BBC, pasažiere devusies avioreisā no Madrides Spānijā uz Briseli Beļģijā, kad viņai pirms lidojuma likts samaksāt 20 eiro lielu naudassodu par to, ka viņa pasažieru kabīnē ņēmusi līdzi 10 kilogramus smagu somu.

Īru lidsabiedrība Ryanair citu lidsabiedrību vidū neizceļas ar lielu pretimnākšanu pasažieru bagāžas pārvadāšanā.

Kā rokas bagāžu salonā bez maksas pasažieriem ļauts ņemt līdzi tikai mazu somu, ko ir iespējams pastumt zem priekšā sēdošā pasažiera krēsla, tā BBC.

Spānijas Komerctiesa spriedumā secinājusi, ka lidsabiedrībai bijis viegli ietilpināt somu pasažieru kabīnē, tādēļ tā atzinusi attiecīgo Ryanair cenrāža punktu par spēkā neesošu un uzdevusi lidsabiedrībai to svītrot no cenrāža. Tiesa arī likusi lidsabiedrībai atmaksāt pasažierei uzlikto naudassodu ar procentiem.

Ryanair savu pieeju nemainīs

Komentējot tiesas spriedumu, lidsabiedrība pavēstījusi: «Šis nolēmums neietekmēs Ryanair bagāžas kārtību ne atpakaļejoši, ne arī turpmāk, jo šis ir atsevišķs gadījums, kur nepareizi iztulkota mūsu kā uzņēmuma brīvība noteikt mūsu pasažieru kabīnes bagāžas lielumu».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas