Tiesa vērtēs LM ierēdnes sūdzību par pienākumu vakcinēties pret Covid-19

Labklājības ministrijas (LM) ierēdne Sandra Rucka kopā ar vīru Gunāru Rucki un meitu Kristīni Rucku vērsušies tiesā, lai apstrīdētu valdības ārkārtējās situācijas rīkojumā iekļauto pienākumu vakcinēties pret Covid-19, apstiprina LM.

Rucka pašlaik ir LM Sociālā apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte, bet valsts pārvaldē viņa strādā vairāk nekā desmit gadus.

Administratīvā rajona tiesā lietu izskatīs 8.novembrī, un tā būs pirmā skatītā lieta par valdības ārkārtējās situācijas rīkojumā iekļauto pienākumu vakcinēties pret Covid-19.

Tiesa vērtēs, vai šis rīkojums konkrētajā situācijā attiecībā uz konkrētajām personām ir samērīgs.

Iepriekš Administratīvās rajona tiesas priekšsēdētāja Ilze Freimane LTV informēja, ka pirmo izskatāmo lietu paspēšot izskatīt līdz 15.novembrim, kad stāsies spēkā nosacījums, ka visiem valsts un pašvaldību institūcijās strādājošajiem jābūt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam.

Tiesas priekšsēdētāja uzsvēra, ka administratīvā tiesa var atcelt rīkojuma punktu tikai attiecībā uz konkrētiem iesniedzējiem, nevis kopumā.

Lasiet arī: ASV apstiprina 5 līdz 11 gadus vecu bērnu vakcināciju pret Covid-19

Tikmēr Satversmes tiesā informēja, ka arī tā saņem pieteikumus par pienākumu vakcinēties – saņemti jau vairāki desmiti šādu pieteikumu. Tomēr, ņemot vērā, ka pienākums iekļauts valdības rīkojumā, nevis noteikumos, šādu lietu skatīšana nav Satversmes tiesas kompetencē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas