Tiesa: Volkswagen būs jāmaksā kompensācija par krāpšanos ar izmešiem

Vācu autobūves milzis Volkswagen ir zaudējis pirmajā civillietā Vācijā, ko ierosinājis kāds auto īpašnieks pret uzņēmumu par krāpšanos ar izmešiem dīzeļauto izplūdes gāzēs. Spriedums rada precedentu vēl vairākiem tūkstošiem līdzīgu prasību, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Pirmdien, 25.maijā, Vācijas Federālā Tiesa atzina, ka personām, kuras ir iegādājušās Volkswagen automašīnu, kur uzstādīta programmatūra, kas izplūdes gāzu mērījumu laikā veic manipulācijas ar izmešiem, pienākas finansiāla kompensācija. Šādu auto īpašnieki var atdot spēkratu ražotājam un saņemt no tā daļēju naudas kompensāciju, ko aprēķinās, ņemot vērā automašīnas nobraukumu, lēmusi tiesa.

«Atbildētāja rīcība ir atzīstama par neētisku,» paziņojusi Vācijas Federālā Tiesa.

Autoražotājs apņēmies cietušajiem auto īpašniekiem izdarīt «adekvātus piedāvājumus». «[Uzņēmums] tiecas drīzumā izbeigt šīs lietas, vienojoties ar prasītājiem,» paziņojumā rakstījuši Volkswagen pārstāvji, kā to pausto citē DW.

VW 2015.gada septembrī atzina, ka lietojusi nelegālu programmatūru, lai blēdītos ASV izplūdes gāzu pārbaudēs pēc tam, kad to atklāja Rietumvirdžīnijas Universitāte. Skandāls aizsāka izmeklēšanu Vācijā un citās valstīs.

Skandāls uzņēmumam izmaksājis aptuveni 28 miljardus eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas