Tiesai nodod krimināllietu par svešu personas datu izmantošanu, ņemot ātros kredītus 14 000 eiro apmērā

Valkas rajona prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds vīrietis par 49 noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, nelikumīgi izmantojot svešus maksāšanas līdzekļus, vairākas reizes citu personu vārdā piesakoties ātrajiem kredītiem un iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksām.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais, kurš pirms tam bija ieguvis citu personu maksāšanas līdzekļu datus, bankas norēķinu kontam pieslēgtās internetbankas datus, reģistrējās ātro kredītu kompāniju mājas lapās, kur uzdodoties par citām personām, pieteicās un saņēma vairākus aizdevumus, nodarot cietušajām ātro kredītu kompānijām zaudējumus kopsummā par 14 347 eiro, informē Ģenerālprokuratūra.

Turklāt, apsūdzētais, nelikumīgi rīkojoties ar svešiem maksāšanas līdzekļiem, caur interneta vietni www.latvija.lv, autentificējās Valsts ieņēmuma dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmā eds.vid.gov.lv, kur citu personu vārdā sagatavoja un iesniedza gada ienākumu deklarācijas par iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksu, pēc kā Valsts ieņēmuma dienesta darbinieki, būdami maldināti no apsūdzētā puses un uzticoties tam, ka gada ienākumu deklarācijas iesniedza attiecīgs nodokļu maksātājs, veica no Valsts kases pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu, pārskaitot to uz norādīto kontu. Tādējādi nelikumīgi izmantojot svešu maksāšanas līdzekli, apsūdzētais nodarīja Latvijas valstij mantisko zaudējumu kopsummā par 197,84 eiro.

Pretlikumīgās darbības vīrietis veicis laika posmā no 2016. līdz 2018.gadam.

Apsūdzētais pie kriminālatbildības saukts par 49 noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas paredzēti Krimināllikuma 193.panta otrajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai Vidzemes rajona tiesai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas