Tiesai nosūtīta lieta pret bijušo LAU vadītāju Kononovu par 277 tūkstošu zaudējumu radīšanu valstij

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors jūlijā tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā apsūdzēta kāda bijusī VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) amatpersona par pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas, proti, valstij nodarīts mantisks zaudējums 277 300 eiro apmērā, informē prokuratūrā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai LAU valde, tostarp apsūdzētais valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs, 2016.gadā apstiprināja iepirkuma nolikumu un līguma projektu.

Ņemot vērā konkursa rezultātus, LAU valde nolēma slēgt līgumu ar kādu SIA.

Apsūdzētā persona, kura bija pilnvarota parakstīt līgumu ar SIA, nolaidīgi pildot savus amata pienākumus, parakstīja pēc satura atšķirīgu iepirkuma līgumu, kurā vispār netika noteikta preces cena, tas neatbilda valdes apstiprinātajam līguma projektam un radīja iespēju SIA piedāvāt un piegādāt preces par cenām, kas ir augstākas par iepirkuma procedūrā piedāvātajām, tādējādi pieļaujot LAU līdzekļu neefektīvu un nelietderīgu izmantošanu, norāda prokuratūrā.

Pamatojoties uz noslēgto iepirkuma līgumu, LAU vairākkārtīgi iegādājās no SIA preci, kuras cena pārsniedza iepirkuma procedūrā piedāvāto.

Apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 319.panta trešās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

Pret divām personām kriminālprocesa ietvaros pieņemti lēmumi par kriminālprocesa izbeigšanu daļā, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 377.panta 2.punktu, jo šo personu darbībās netika saskatītas Krimināllikuma 319.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmes.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas