Tiešās valsts pārvaldes iestāžu iepirkumus organizēs elektroniski, informācija par tiem nebūs jāpublicē mājaslapās

Tiešās valsts pārvaldes iestāžu rīkotajos iepirkumos, kas saistīti ar būvdarbiem, kā arī preču un pakalpojumu iegādi, piedāvājumi un pieteikumi komersantiem turpmāk būs jāiesniedz tikai elektroniski, informē Valsts reģionālās attīstības aģentūrā (VRAA).

VRAA atgādina, ka no šī gada janvāra Publisko iepirkumu likums nosaka, ka tiešās valsts pārvaldes iestādēm, piemēram, ministrijām un to pakļautībā esošām iestādēm, iepirkumos, kuri saistīti ar preču un pakalpojumu iegādi un pārsniedz 10 000 eiro vērtību, piedāvājumi un pieteikumi jāiesniedz tikai elektroniski. Šī pati prasība attiecas arī uz būvdarbu iepirkumiem virs 20 000 eiro.

Līdz ar to šāda veida iepirkumos papīra formātā sagatavotie piedāvājumi vairs netiks pieņemti.

Pašvaldībām un pašvaldību iestādēm minētās prasības tiks piemērotas no 1.oktobra, savukārt kapitālsabiedrībām – no 2020.gada 1.jūlija.

Jaunās izmaiņas nosaka arī, ka turpmāk pasūtītājiem visa informācija par iepirkumiem ir jāizvieto Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS). Iepriekš šī informācija bija pieejama katra pasūtītāja tīmekļvietnes sadaļā Iepirkumi. Šī norma ir attiecināma uz visiem iepirkumiem neatkarīgi no piedāvājumu/pieteikumu iesniegšanas veida un neatkarīgi no pasūtītāja veida.

Tāpat arī Ministru kabineta noteikumi vairs neparedz informāciju par iepirkumiem ievietot iestāžu mājaslapās. Kā skaidroja VRAA Elektronisko iepirkumu departamenta pārstāve Elita Kļaviņa, līdz šim komersantiem informācija par iepirkumiem bija jāmeklē katras iestādes mājaslapā, taču tagad informācija par iepirkumiem un to dokumentācija būs pieejama EIS, bet informācija par to izsludināšanu – Iepirkumu uzraudzības biroja vietnē. «Tas tiek darīts, lai visa informācija komersantiem būtu pieejama vienkopus un, lai kopumā tiktu standartizēts iepirkumu process,» skaidroja Kļaviņa.

«Lai sākumposmā būtu efektīvāka komunikācija ar komersantiem, pasūtītājiem būtu ieteicams savā tīmekļvietnē ievietot saiti uz EIS ar paskaidrojumu, ka visa iepirkumu informācija turpmāk ir pieejama EIS pasūtītāja profilā,» iesaka aģentūrā.

Komersantiem, kuri aktīvi piedalās iepirkumos un vēl nav sākuši izmantot EIS elektronisku piedāvājumu iesniegšanai, VRAA iesaka iepazīties ar EIS video pašapmācības materiālu komplektu un savlaicīgi reģistrēties sistēmā, lai turpmāk varētu iesniegt piedāvājumus elektroniski.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas