Tieslietu padome vairākus tiesnešus nozīmē augstākos amatos

Tieslietu padome pirmdien, 10.decembrī, nolēma vairākus tiesnešus nozīmēt augstākos amatos, informē Augstākajā tiesā (AT).

Tieslietu padome pirmdien iecēla divas rajona tiesu priekšsēdētāju vietnieces, proti, par Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja vietnieci Jūrmalā tika iecelta tiesnese Ilze Freimane, bet par Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja vietnieci – tiesnese Lolita Laure.

Tāpat Tieslietu padome lēma par divu tiesnešu pārcelšanu augstākas instances tiesā. Administratīvās apgabaltiesas tiesnesi Anitu Kovaļevsku pārcēla AT Administratīvo lietu departamenta tiesneša amatā, bet Vidzemes rajona tiesas tiesnesi Gunu Krieviņu pārcēla Vidzemes apgabaltiesas tiesneša amatā.

Šie bija pirmie lēmumi pēc grozījumiem likumā Par tiesu varu, ar kuriem tiesnešu pārcelšana augstāka līmeņa tiesā vairs nenotiek ar Saeimas, bet gan Tieslietu padomes lēmumu.

Tieslietu padome arī lēma par trīs tiesnešu amata pienākumu izpildīšanu uz laiku. Administratīvās apgabaltiesas tiesnešiem Ievai Višķerei un Valteram Poķim padome uzdeva aizstāt AT tiesnesi pagaidu prombūtnes laikā. Abi tiesneši uz laiku, ne ilgāku par diviem gadiem, aizstās prombūtnē esošos tiesnešus Administratīvo lietu departamentā.

Savukārt, lai aizpildītu līdz ar to radušos tiesneša amata vakanci Administratīvajā apgabaltiesā, Tieslietu padome uzdeva Administratīvās rajona tiesas tiesnesei Ingai Juhņevičai-Knokai aizstāt Administratīvās apgabaltiesas tiesnesi pagaidu prombūtnes laikā.

Tieslietu padome arī sāka izskatīt Tieslietu ministrijas sagatavoto tiesas priekšsēdētāja, tiesas priekšsēdētāja vietnieka un tiesu nama priekšsēdētāja kandidātu izvirzīšanas un iecelšanas kārtības projektu.

Darbs pie jaunās kārtības tiks turpināts nākamajā Tieslietu padomes sēdē, līdz kurai Tieslietu ministrijai jāsagatavo jauns kārtības projekts, ņemot vērā padomes sēdē izskanējušos priekšlikumus. Savukārt Tieslietu padomes sekretariāts sagatavos pārskatu par citu valstu pieredzi tiesnešu amata kandidātu izvērtēšanā un konkursa komisijas funkcijām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas