Tiesnese: Lembergam vairs fiziski nebūs iespējams piedalīties domes sēdēs

Notiesātais Aivars Lembergs vairs fiziski nevarēs piedalīties Venstpils pilsētas domes sēdēs, 22.februāra preses konferencē sacīja tiesnese Irina Jansone.

Jāatgādina, ka liegums pildīt mēra pienākumus Lembergam noteikts jau 2007.gadā, taču viņš tāpat nekautrējās vadīt sēdes un vadīt pilsētu de facto.

Lasiet arī: Lemberga ieslodzījuma laika vēstule – kā tika doti rīkojumi pilsētas pārvaldīšanai?

Preses konferencē Jansone arī pastāstīja, ka pret Lembergu bija celtas 40 apsūdzības, no kurām 19 viņš atzīts par vainīgu, bet 21 tiesa nesaskatīja nozieguma sastāvu.

Pārējās divas apsūdzētās personas – Anrijs Lembergs un Ansis Sormulis – tika atzītas par vainīgām visos noziegumos, par ko tās apsūdzētas.

Skatiet arī: FOTO: Lembergu apcietina

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 22.februāra sēdē atzinusi Aivaru Lembergu par vainīgu vairāku noziegumu pastrādāšanā, piemērojot viņam piecu gadu ilgu cietumsodu un mantas konfiskāciju, un 20 000 eiro lielu sodu.

Arī Anrijs Lembergs atzīts par vainīgu, piemērojot viņam divus gadus un vienu mēnesi ilgu cietumsodu un mantas konfiskāciju.

Tāpat Ansis Sormulis atzīts par vainīgu. Tiesa lēmusi viņam piemērot cietumsodu uz diviem gadiem un mantas konfiskāciju. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt viņa aptuveni mēnesi ilgo atrašanos apcietinājumā 2007.gadā.

Aivaram Lembergam arī būs jāapmaksā 22 180 eiro valsts  izdevumi par procesuālajiem izdevumiem. Tas jāsamaksā 30 dienu laikā pēc sprieduma stāšanās spēkā.

Tiesa lēmusi konfiscēt vairākus Lembergam piederošos nekustamos īpašumus – arī Puzes īpašumu.

Cietumsoda izciešanas laikā tiesa gan nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā 2007. un 2008.gadā. Lembergs toreiz pēc aizturēšanas apcietinājumā atradās no 2007.gada 14.marta līdz 10.jūlijam, bet mājas arestā – no 10.jūlija līdz 2008.gada 22.februārim.

Tāpat tiesa nolēma, ka Lembergam jāmaksā apjomīgas naudas summas vairākiem cietušajiem.

Tāpat tiesa daļā apsūdzību Lembergu attaisnoja.

Lemberga dēlam Anrijam tiesa piesprieda divus gadus un vienu mēnesi cietumā, kā arī mantas konfiskāciju.

Lemberga dēlu un Sormulim iepriekš noteiktos ar brīvības atņemšanu nesaistītos drošības līdzekļus gan atcels tikai stājoties spēkā šādam spriedumam. Tas nozīmē, ka viņus tiesas zālē patlaban neapcietinās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas