bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 22.11.2019 | Vārda dienas: Aldis, Aldris, Alfons
LatviaLatvija

Tiesnešu neklātienes konferencē ievēlēta daļa pašpārvaldes institūciju locekļu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUTiesnešu neklātienes konferencē otrdien, 5.novembrī ievēlēti pieci no deviņiem Tiesnešu disciplinārkolēgijas locekļiem un viens Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas loceklis, informē  Augstākā tiesa (AT).

Vēlēšanu otrā kārta notiks 13.novembrī, un tajā vēl jāievēl Tieslietu padomes loceklis un četri disciplinārkolēģijas locekļi.

Par Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas locekli turpmākajiem četriem gadiem ievēlēta Zemgales apgabaltiesas tiesnese Marianna Terjuhana.

AT norāda, ka Terjuhana jau arī iepriekš bija apgabaltiesu civillietu tiesas kolēgiju pārstāve Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijā. Saskaņā ar likumu pilnvaru termiņš ir četri gadi, un viņai beidzās šis termiņš.

Uz Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas locekļa amatu kandidēja divi apgabaltiesu tiesneši, Marianna Terjuhana saņēma nepieciešamo balsu skaitu, lai tiktu ievēlēta šajā tiesnešu pašpārvaldes institūcijā, atzīmē AT.

«Saskaņā ar likumu Par tiesu varu Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas sastāvā ir deviņi tiesneši – trīs Augstākās tiesas senatori (pa vienam no civillietu, krimināllietu un administratīvo lietu tiesnešiem), trīs no apgabaltiesām (pa vienam no civillietu un krimināllietu tiesas kolēģijām un Administratīvās apgabaltiesas), trīs no rajonu (pilsētu) tiesām,» skaidro AT.

Par Tiesnešu diciplinārkolēģijas locekļiem turpmākajiem četriem gadiem ievēlēti AT Administratīvo lietu departamenta tiesnese Līvija Slica, Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnesis Valerijs Maksimovs, Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta tiesnesis Pēteris Opincāns, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnese Ilona Rūķe un Administratīvās rajona tiesas priekšsēdētāja Ilze Freimane.

Lasiet arī: Valdība atbalsta ekonomisko lietu tiesas izveidi

AT atzīmē, ka otrajā vēlēšanu kārtā, lai ievēlētu vēl četrus locekļus, tiks balsots par tiem diviem kandidātiem katrā tiesnešu grupā, kas pirmajā kārtā ieguvuši visvairāk balsu. Vēl jāievēl trīs pārstāvji no apgabaltiesām – viens no Administratīvās apgabaltiesas, viens no apgabaltiesu civillietu kolēģijām, viens ko krimināllietu kolēģijām, kā arī pārstāvis no rajona (pilsētas) tiesām, kas specializējies krimināllietu izskatīšanā.

Uz Augstākās tiesas departamentu pārstāvniecību Tiesnešu disciplinārkolēģijā kandidēja pa vienam kandidātam no katra departamenta, bet uz pārējām kolēģijas locekļu vietām bija lielāka konkurence – uz sešām vietām kandidēja 17 tiesneši, norāda AT.

«Šis būs pilnībā jauns Tiesnešu disciplinārkolēģijas sastāvs, veidots atbilstoši grozījumiem Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā, kas stājās spēkā 2018.gada 5.oktobrī, ar kuriem samazināts Tiesnešu disciplinārkolēģijas locekļu skaits, kā arī mazināta tiesu priekšsēdētāju un AT pārstāvniecība šajā pašpārvaldes institūcijā,» stāsta AT.

Otrā vēlēšanu kārta būs arī Tieslietu padomes locekļa vēlēšanām, un tajā tiks balsots par diviem kandidātiem, kas pirmajā kārtā ieguvuši visvairāk balsu. Pavisam uz Tieslietu padomes locekļa no rajona (pilsētu) tiesu kandidātu vidus kandidēja četri tiesneši.

Tieslietu padomes loceklis no rajona (pilsētu) tiesu tiesnešu vidus jāievēl, jo tiesnesei Ingunai Helmanei beidzas četru gadu pilnvaru termiņš.

Tāpat AT norāda, ka tiesnešu neklātienes konferences elektroniskajās vēlēšanās piedalījās 414 tiesneši no 547 tiesnešiem, kam bija izsūtīti individuālie vēlēšanu kodi. Saskaņā ar Tiesnešu konferences nolikumu par ievēlētu uzskatāms kandidāts, kurš saņēmis klātesošo (nobalsojušo) tiesnešu balsu vairākumu.


Pievienot komentāru

Kariņš neatbalsta budžeta deficīta palielināšanu un kritizē Viņķeles darbu

Kariņš neatbalsta priekšlikumu palielināt budžeta deficītu un aicina veselības ministri Ilzi Viņķeli pievērsties savam pamata uzdevumam, proti, sakārtot veselības aprūpes sistēmu, nevis prasīt naudu uz budžeta deficīta rēķina.

Eesti Energia atstādina SIA Enefit vadītāju, jo vairs neuzticas

Igaunijas energokoncerns Eesti Energia ir atstādinājis no amata Latvijas meitasuzņēmuma SIA Enefit ilggadējo vadītāju Jāni Betheru.

Āfrikas cūku mēris pirmo reizi konstatēts mežacūkām Aizputes un Stoļerovas pagastos

Mežacūku populācijā Āfrikas cūku mēris šogad kopumā konstatēts 369 mežacūkām 68 novadu 172 pagastos.

Pārbaudēs apstiprina: Bērnu masveida saslimšanu Smiltenē izraisīja norovīruss

Smiltenes vidusskolā bērnu masveida saslimšanu izraisīja norovīrusa izplatība, liecina Slimību profilakses un kontroles centra saņemtie laboratoriskās pārbaudes rezultāti.

BIS izveidoto būvniecības lietu skaits šogad audzis par 34,9%

Būvniecības informācijas sistēmā izveidoto būvniecības lietu skaits šogad audzis par 34,9%, sasniedzot 97 886.

Stratēģiskajā padomē atbalsta darba samaksas palielinājuma sadales veidu ārstniecības personām

Veselības nozares Stratēģiskās padomes sēdē paustas atbalsts VM redzējumam par nākamā gada budžetā paredzēto papildu 60,1 miljona eiro sadales veidu ārstniecības personu zemāko mēnešalgu palielinājumam.

Bordāns: Ģenerālprokurora amata pretendentu atlases kārtībai būtiski jāatšķiras no līdzšinējās

Jānis Bordāns rosina nākamā ģenerālprokurora amata kandidāta izvēli uzticēt Tieslietu padomes izveidotai pretendentu vērtēšanas komisijai, atsakoties no esošās kārtības, kad piemērotāko kandidātu izvēlas Augstākās tiesas priekšsēdētājs.

Miers un Kariņš? Latvijas Universitāte Ministru prezidentam piedāvā mierizlīgumu

Tiesā patlaban aktuāla ir tikai lieta pēc Muižnieka kā fiziskas personas pieteikuma, apstrīdot viņam nelabvēlīgo valdības lēmumu. Atbilstoši Administratīvas apgabaltiesas sniegtajai informācijai, šajā lietā LU ir atbildētājas statusā.

Ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā oktobrī samazinājies par 0,2%

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 1,7%, bet eksportētajai produkcijai samazinājies par 1,9%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,3%.

Pusaudžiem jākustas! Pasaulē 80% pusaudžu ir mazkustīgi, secina PVO

Pasaules Veselības organizācija pētījumā secinājusi, ka globāli tikai katrs piektais pusaudzis ikdienā kustas pietiekami daudz, lai nepieļautu mazkustīga dzīvesveida kaitējumu veselībai.

Uz VNĪ valdes locekļa amatu pieteikušies 17 kandidāti

Tuvākajā laikā pieteikumu izvērtēšanu uzsāks nominācijas komisija, kas trijās kārtās līdz gada nogalei izraudzīsies labāko kandidātu.

Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs: Rīgas dome atklāti lobē esošos atkritumu apsaimniekotājus – rīcība jāvērtē komisijā

Rīgas dome ar savu lēmumu izsludināt iepirkumu esošajā redakcijā par atkritumu apsaimniekošanu rīkojas pretēji pašas solītajam un šobrīd ar savu rīcību demonstrē esošo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju lobiju.

Kiberdrošība senioriem. Igaunija rīko informatīvus pasākumus 80 bibliotēkās

Lai igauņu senioriem sniegtu padomus, kā rūpēties par savu drošību internetā, vairāk nekā 80 Igaunijas bibliotēkās rīkota kiberdrošības padomu diena.

Attīstībai/Par! aicina mediķu algas palielināt uz budžeta deficīta rēķina

Partiju apvienība Attīstībai/Par! aicina mediķu algām nepieciešamos papildu 60 miljonus eiro nodrošināt uz budžeta deficīta rēķina.

Ukrainā atzīmē Maidana protestu gadadienu, piemin upurus

Kijevā un vairākās citās Ukrainas pilsētās atzīmēta sestā gadadiena kopš tā sauktajiem Maidana protestiem, kuros tika panākta prokremliskā prezidenta Viktora Janukoviča gāšana.

Ievēlēti jauni Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļi

LZA Rudens pilnsapulcē par jaunajiem akadēmijas locekļiem ievēlēti divi īstenie locekļi, divpadsmit korespondētājlocekļi, trīs ārzemju un viens goda loceklis.

Probācijas dienesta vadītājs: 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas noziegumus atkārto

Kopumā 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas trīs līdz piecu gadu laikā noziegumus atkārto.

LTV: Notikusi kratīšana pie Rīgas Centrāltirgus Iekšējās drošības daļas vadītāja Danovska

Rīgas Centrāltirgū notikusi kratīšana pie Iekšējās drošības daļas vadītāja Maksima Danovska, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

Ugunsgrēkā Ventspilī gājis bojā cilvēks

Ugunsgrēkā 40 kvādrātmetru platībā dega dzīvokļa griesti, siena un starpstāvu pārsegums.

Saeimas komisija aicina sniegt atsauksmes par NEPLP locekļu amatu kandidātiem

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicina ieinteresētos sniegt atsauksmes par pieteiktajiem kandidātiem NEPLP uz locekļu amatiem.

Serbija vaino sabiedroto Krieviju spiegošanā

Serbijas premjerministrs Aleksandrs Vučičs pavēstījis, ka valstī atklātas Krievijas izlūkdienestu darbības, kas saistītas ar Serbijas armiju. Vienlaikus viņš apliecinājis, ka incidents nekaitēs valsts tuvajām attiecībām ar Maskavu.

Tirgus analītiķis: Akciju tirgi, šķiet, atkarīgi tikai no ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

OECD samazinājis pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam, norādot, ka pasaules ekonomikas izaugsmi bremzē pieaugošie tirdzniecības konflikti, vāja biznesa investīciju vide un politiskā neskaidrība.

Gaidāms auksts un lielākoties sauss laiks

Piektdien, 22.novembrī, iestāsties auksts laiks – gaisa temperatūra no rīta vietām austrumos pazemināsies līdz pat -7 grādiem.

Rīgas domes opozīcija rosina Burova atstādināšanu

Rīgas domes opozīcijas partijas savākušas nepieciešamos 20 parakstus, lai rosinātu Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova atstādināšanu.

Lielbritānijai prognozē lejupslīdi arī organizēta Brexit gadījumā

Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts 2020.gadā saruks par vienu procentu arī tad, ja valsts izvairīsies no izstāšanās no Eiropas Savienības bez savstarpēja nolīguma, tā aplēsusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!