bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 17.07.2018 | Vārda dienas: Aleksejs, Aleksis
LatviaLatvija

Tiesu nolēmumi, kuri stājušies spēkā pērn KNAB izmeklētajās krimināllietās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN- NEWS.RU

Aizvadītajā gadā spēkā stājušies 11 tiesu nolēmumi attiecībā uz vismaz 16 personām, par vainīgām atzīstot 15 personas, no kurām 11 ir valsts amatpersonas, kas notiesātas noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, BNN informē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Divos tiesas procesos tika piešķirts piecu gadu ilgs cietumsods, kas pērnā gada notiesāto noziedzīgu nodarījumu vidū ir arī visilgākais brīvības atņemšanas periods. Starp tiem ir valsts amatpersona, kas ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli, lai pretlikumīgi iegūtu naudas līdzekļus personiskajām vajadzībām. Amatpersona skolas vārdā noslēdza darba līgumu, apzinoties, ka šīs darba tiesiskās attiecības būs fiktīvas un attiecīgā persona faktiski nekādus darba pienākumus neveiks.

Otra valsts amatpersona, kas izmantojot savu dienesta stāvokli, no kāda uzņēmēja izspieda kukuli par nomas līgumu pagarināšanu.

Abām amatpersonām ir  atņemtas tiesības uz pieciem gadiem ieņemt valsts amatpersonas amatu. KNAB paziņojumā amatpersonu vārdi gan nav minēti.

No 11 krimināllietām attaisnota ir tikai viena. Proti, attaisnota apsūdzība pret Jūrmalas pilsētas domes uzņēmuma SIA Jūrmalas siltums amatpersonu. Apsūdzībā tika teikts, ka amatpersona tīši neveica darbības, kuras viņai pēc likuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai un pārvaldības kārtībai. Pēc teju sešu gadu ilgas izmeklēšanas amatpersona netika atzīta par vainīgu, lai gan valsts varai un pārvaldības kārtībai tika radīts būtisks kaitējums un izraisītas smagas sekas, ziņo KNAB.

Visilgāk – no 2008.gada 14.februāra līdz 2016.gada 20.jūnijam – tika skatīta apsūdzība pret Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta amatpersonu, kas pieprasīja un pieņēma kukuļus lielos apmēros saistībā ar būvniecības projektu saskaņošanu un īstenošanu.

Lielākais naudas sods ir piešķirts apsūdzībā, kurā bija iesaistīta amatpersona un privātpersona.  Tiesas spriedums noritēja saistībā ar to, ka uzņēmējs bija iesaistīts dažādās tiesvedībās, un, lai panāktu viņam labvēlīgu tiesas lēmumu pieņemšanu, viņš vairākkārt nodeva kukuļus valsts amatpersonai, kas ieņem atbildīgu stāvokli − Rīgas apgabaltiesas tiesnesei.

Piespriestais sods amatpersonai bija 11 100 eiro, bet privātpersonai 9 250 eiro, kā arī brīvības atņemšana uz vienu gadu nosacīti bez mantas konfiskācijas.

Aizvadītā gadā 11 tiesu nolēmumi 

Apsūdzība

Valsts amatpersona ļaunprātīgi, izmantojot savu dienesta stāvokli, nolūkā pretlikumīgi iegūt naudas līdzekļus personiskajām vajadzībām, skolas vārdā noslēdza darba līgumu, apzinoties, ka šīs darba tiesiskās attiecības būs fiktīvas un attiecīgā persona reāli nekādus darba pienākumus neveiks.

Kriminālprocess uzsākts: 26.04.2010; Tiesas spriedums stājies spēkā: 12.01.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšana uz pieciem gadiem nosacīti, bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz pieciem gadiem ieņemt valsts amatpersonas amatu.

Apsūdzība

Valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, no kāda uzņēmēja izspieda kukuli par nomas līgumu pagarināšanu – pieprasīja kukuli par likumīgu darbību izdarīšanu.

Kriminālprocess uzsākts:17.04.2014; Tiesas spriedums stājies spēkā: 16.02.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšana uz pieciem gadiem nosacīti, bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz pieciem gadiem ieņemt valsts amatpersonas amatu.

Apsūdzība

Valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, pats izdarīja kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu pirms likumīgas darbības – policijas kontroles nosacījuma -neveikšanas kukuļdevēja interesēs.

Kriminālprocess uzsākts:25.09.2015; Tiesas spriedums stājies spēkā: 08.03.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšana uz trīs gadiem nosacīti, bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz trīs gadiem ieņemt valsts amatpersonas amatu.

Apsūdzība

Jūrmalas pilsētas domes uzņēmuma sabiedrības ar ierobežotu atbildību Jūrmalas siltums valsts amatpersona tīši neizdarīja darbības, kuras viņam pēc likuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai un pārvaldības kārtībai, kā rezultātā valsts varai un pārvaldības kārtībai tika radīts būtisks kaitējums un izraisītas smagas sekas.

Kriminālprocess uzsākts:04.06.2010; Tiesas spriedums stājies spēkā:12.04.2016

Piespriestais sods: Attaisnots

Apsūdzība

Nacionālo bruņoto spēku Medicīnas nodrošinājuma centra amatpersona izdarīja kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu saistītu ar medicīnisko iekārtu piegādi NBS Medicīnas nodrošinājuma centram kukuļdevēja interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli.

Kriminālprocess uzsākts: 27.01.2009; Tiesas spriedums stājies spēkā: 27.05.2016

Piespriestais sods: Sods piešķirts  divām privātpersonām, vienai no tām naudas sods 12 minimālās mēnešalgas, kas ir 4 440 eiro, otrai naudas sods 2 960 eiro apmērā, kā ari vienai amatpersonai – brīvības atņemšana uz vienu gadu sešiem mēnešiem nosacīti.

Apsūdzība

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta amatpersonas pieprasīja un pieņēma kukuļus lielos apmēros saistībā ar būvniecības projektu saskaņošanu un īstenošanu.

Kriminālprocess uzsākts: 14.02.2008 Tiesas spriedums stājies spēkā:20.06.2016

Piespriestais sods: Trijām amatpersonām.  Vienai brīvības atņemšana uz četriem gadiem, četriem mēnešiem un sešām dienām, konfiscējot mantu. Otrai brīvības atņemšana uz četriem gadiem trīs mēnešiem un sešām dienām, trešai brīvības atņemšana uz vienu gadu septiņiem mēnešiem.

Apsūdzība

Valsts amatpersona – Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētājs, tīšām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, mantkārīgā nolūkā fiktīvi noformēja darbā vairākas personas, izraisot smagas sekas valsts varai

Kriminālprocess uzsākts: 01.08.2012; Tiesas spriedums stājies spēkā: 21.06.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšana uz trīs gadiem un daļēju mantas konfiskāciju.

Apsūdzība

Salaspils novada Būvvaldes būvinspektors, izmantojot savu dienesta stāvokli, pats izdarīja kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu pirms likumīgas darbības neizdarīšanas un likumīgas darbības izdarīšanas kukuļdevēja interesēs.

Kriminālprocess uzsākts: 23.04.2013; Tiesas spriedums stājies spēkā: 30.06.2016

Piespriestais sods: Brīvības atņemšanas uz četriem gadiem nosacīti.

Apsūdzība

Valsts vides dienesta Daugavpils reģionālās vides pārvaldes amatpersona, tiekoties ar komercsabiedrības valdes locekli par labvēlīga lēmuma pieņemšanu saistībā ar saimnieciskās darbības veikšanu Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijā Daugavpils novadā,pieņēma kukuli.

Kriminālprocess uzsākts: 21.03.2014; Tiesas spriedums stājies spēkā: 06.10.2016

Piespriestais sods: Amatpersonai – brīvības atņemšana uz diviem gadiem nosacīti bez mantas konfiskācijas, privātpersonai – brīvības atņemšana uz vienu gadu nosacīti.

Apsūdzība

Nav pieejama, jo pieņemta slēgtā tiesas sēdē

Kriminālprocess uzsākts: 28.07.2010; Tiesas spriedums stājies spēkā01.11.2016

Piespriestais sods: Notiesājošs spriedums. Nolēmums nav pieejams, jo pieņemts slēgtā tiesas sēdē

Apsūdzība

Uzņēmējs, kura uzņēmumi bija iesaistīti dažādās tiesvedībās, lai panāktu viņam labvēlīgu tiesas lēmumu pieņemšanu, vairākkārt nodeva kukuļus valsts amatpersonai, kas ieņem atbildīgu stāvokli − Rīgas apgabaltiesas tiesnesei.

Kriminālprocess uzsākts: 27.10.2014; Tiesas spriedums stājies spēkā: 27.10.2014 25.11.2016

Piespriestais sods: Amatpersonai – naudas sods 20 noteikto minimālo mēnešalgu apmērā (7 400 eiro),  kā arī 25 noteikto minimālo mēnešalgu apmērā ( 9 250 eiro), pēc noziedzīgu nodarījumu kopības, daļēji saskaitot sodus, – naudas sods 30 noteikto minimālo mēnešalgu apmērā (11 100 eiro) bez mantas konfiskācijas. Privātpersonai – naudas sods 25 noteikto minimālo mēnešalgu apmērā (9 250 eiro), brīvības atņemšana uz vienu gadu nosacīti bez mantas konfiskācijas.

Ref:224.000.103.425


Pievienot komentāru

Tusks aicina lielvaras nepieļaut tirdzniecības strīdu izraisītu «haosu»

Eiropai, Ķīnai, Amerikas Savienotajām Valstīm un Krievijai ir jāstrādā kopā, lai izvairītos no tidzniecības strīdiem, kuru sekas varot būt vēl ļaunākas, tā ikgadējā Ķīnas-ES galotņu sanāksmē sacījis Donalds Tusks, kurš vada Eiropas Savienības dalībvalstu lēmējvaru, Eiropadom.

Latvijā janvārī-maijā starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā šā gada pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums.

Rēzeknes domes deputāti nesaņems naudas sodu par laikraksta izdošanu krievu valodā

Tiesa atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja piemērotos naudas sodus deviņiem Rēzeknes domes deputātiem, kuri bija panākuši, ka domes laikraksts tiek izdots arī krievu valodā.

Ievestā benzīna apmērs piecos mēnešos sarucis par 2%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad pirmajos piecos mēnešos samazinājies par 2% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 14,9% mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

KNAB izbeidzis lietu par Bi-2 koncertu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šogad maija vidū izbeidzis lietvedību par iespējamu administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijai, kas notikusi īsi pirms pašvaldību vēlēšanām, rīkojot grupas Bi-2 bezmaksas koncertu Lucavsalā.

Taizemes 12 izglābtie zēni godina glābēju – 17 dienu operācijas vienīgo upuri

Taizemē applūdušā alu kompleksā izdevies izglābt pusaudžu fubola komandas dalībniekus, kuri iesprostoti dziļā, tumšā alā pavadījuši 17 dienas. Zēni atkopjas silmnīcā, bet glābšanas darbu vienīgais upuris pirmdien apbedīts.

Augu aizsardzības līdzekļu izsmidzināšanas iekārtām ir jābūt pārbaudītām

Lai nodrošinātu, ka augu aizsardzības līdzekļu izsmidzināšanas iekārtas darbotos precīzi un efektīvi, Eiropas Savienības dalībvalstīs ir jāveic AAL izsmidzināšanas iekārtu pārbaude.

Igaunijā par izvarīšanos no obligātā dienesta apturēs autovadītāja apliecību

Igaunijā, kur pastāv obligātais militārais dienests, ik gadu ap 1 000 jauniešu izvairās pildīt valsts uzlikto pienākumu un maksā naudassodus, kuru kopsumma par visiem šādiem pārkāpumiem valstij katru gadu ienes vairāk nekā 150 000 eiro. No nākamā gada soda procedūra tiks vērsta pret tiesībām vadīt transportlīdzekli.

Progresīvie visos vēlēšanu apgabalos kā līderes nominē sievietes

Politiskā partija Progresīvie iepazīstināja ar savu 13. Saeimas vēlēšanu sarakstu līderiem. Partijas starta vadību vēlēšanās kā sarakstu pirmie numuri ir uzņēmušās piecas politiķes, uzsver politiskais spēks.

Bildēs: Parīzē sajūsma par uzvaru futbola Pasaules Kausā

Pēc Francijas futbola valstsvienības uzvaras Pasaules Kausa izcīņas finālturnīrā Parīzes centrālās ielas piepildījis sajūsminātu līdzjutēju pūlis.

Putniņš: Banku likvidācijas gadījumā FKTK kompetencei būtu jābeidzas ar licences atsaukšanu

Banku likvidācijas vai maksātnespējas gadījumā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas kompetencei būtu jābeidzas ar licences atsaukšanu un tai nebūtu jānominē vēl arī administrators, stāsta komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Aptauja: Latvijā biežāk parādnieka statusā nonāk vīrieši

Gandrīz katram trīspadsmitajam jeb 8% Latvijas iedzīvotāju ir bijusi saskare ar zvērinātu tiesu izpildītāju parādnieka statusā, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes veiktā iedzīvotāju aptauja.

Ašeradens: Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu atteikties no OIK

Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu pilnībā atteikties no obligātā iepirkuma komponentes, pirmdien, 16.jūlijā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Helsinkos tiekas Krievijas un ASV prezidenti

Somijas galvaspilsētā Helsinkos pirmdien ieradies Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps, lai tiktos ar savu Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu.

Konstatēts vēl viens Āfrikas cūku mēra uzliesmojums mājas cūkām Tērvetes novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts pirmdien, 16.jūlijā, piemājas saimniecībā Tērvetes novada Bukaišu pagastā. Slimības dēļ tiks likvidētas 16 mājas cūkas, ziņo Pārtikas un veterinārais dienests.

Attīstībai/Par! premjera kandidāts būs Pabriks

Apvienības Attīstībai/Par! vēlēšanu apgabalu līderi būs Daniels Pavļuts, Juris Pūce, Ilze Viņķele, Artis Pabriks un Mārtiņš Bondars, savukārt apvienības premjerministra kandidāts 13.Saeimas vēlēšanās būs Eiropas Parlamenta deputāts Pabriks.

Šonedēļ gaidāms karstums līdz pat +30 grādiem

Šajā nedēļā gaidāms silts, daudzviet pat karsts laiks, gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz pat +30 grādiem, kā arī Latvijā tiks novērotas tropiskās naktis, kad termometra stabiņš nenoslīdēs zemāk par +20 grādiem. Tuvāk nedēļas vidum daudzviet gaidāmas pērkona lietusgāzes.

BNN nedēļas apkopojums: IKP atvēlēšana aizsardzībai. ABLV Bank anulētā licence. Iedzīvotāju skaita kritums Latvijā

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Turpinājums.

Vairāk saules kopā ar LTRK aicinās Kozlovski izvērtēt policijas darbu izmeklēšanas gaitā

Restorānu tīkls Vairāk saules kopā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru plāno aicināt iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski izvērtēt policijas darbu izmeklēšanas gaitā par iejaukšanos uzņēmuma kases aparātu sistēmā.

FOTO: Uz applūdušajiem ielu posmiem nosūta lietus ūdens atsūknēšanas mašīnas

Rīgas domes Satiksmes departaments, ņemot vērā spēcīgās lietavas Rīgā, pārvietošanās apstākļu uzlabošanai uz applūdušajiem ielu posmiem nosūtījis lietus ūdens atsūknēšanas tehniku, vēsta domē.

Reklāmas aģentūras McCann Rīga radošais direktors Valters Jonāts kļuvis par uzņēmuma līdzīpašnieku

Reklāmas aģentūras SIA McCann Rīga radošais direktors Valters Jonāts kļuvis par uzņēmuma līdzīpašnieku, liecina Lursoft informācija.

Latvijā nodotā piena apmērs šā gada pirmajā pusgadā samazinājies par gandrīz 2%

Latvijā nodotā svaigpiena apmērs šā gada pirmajā pusgadā samazinājies par 1,95% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu un bija 385 218 tonnas.

VID vadītāju nosauks pēc Saeimas vēlēšanām, lai mazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu laiks

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien, 13.jūlijā, žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

SEB apvienos Baltijas valstīs strādājošās dzīvības apdrošināšanas kompānijas

SEB apvienos Baltijas valstīs strādājošās dzīvības apdrošināšanas kompānijas, BNN informē SEB bankas pārstāve Agnese Strazda.

Saeimas deputāts Kļaviņš kļuvis par aizdomās turēto

Kriminālprocesā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu iesaistītajam Saeimas deputātam Askoldam Kļaviņam piemērots aizdomās turētā statuss.