Tiksies ES budžeta veto valstu, Polijas un Ungārijas, premjerministri

Polijas un Ungārijas premjerministri ceturtdien, 26.novembrī, tiksies Budapeštā, lai apspriestu turpmāko nostāju ES daudzgadu budžeta sarunās. Šobrīd tieši šo valstu nepiekrišana neļauj blokam pieņemt ES daudzgadu budžetu, jo tas pirmoreiz piesaistīts likuma varas ievērošanai dalībvalstīs, vēsta Polijas valsts raidorganizācija Polskie Radio.

Tikšanās plānota pēc tam, kad iepriekš novembrī Ungārija un Polija nepiekrita ES 2021.-2027.gada budžeta pieņemšanai, uzskatot, ka ierosinātais jaunievedums – finansējuma piešķiršana atkarībā no tā, vai valstī tiek ievērota likuma vara – nav pieņemams pašreizējā redakcijā.

Ungārijas ilggadējais premjerministrs Viktors Orbāns (Viktor Orbán) skaidrojis, ka viņa valdība minēto principu noraidījusi, jo ar to būtu iespējams piespiest, lai Ungārija pieņem imigrāciju.

Polijas premjerministrs Mateušs Moravjeckis (Mateusz Morawiecki) savukārt novembra ES dalībvalstu galotņu sanāksmē pavēstījis, ka piedāvātais princips Polijai nav pieņemams, jo tas balstīts «patvaļīgos un politiski motivētos kritērijos». Varšavas ieskatā, šādas kārtības ieviešana «varētu novest pie dubultstandartu piemērošanas un nevienādas attieksmes pret dažādām ES dalībvalstīm», vēsta Polskie Radio.

Lasiet arī: Polija un Ungārija aptur ES budžeta pieņemšanu

Ungārija un Polija ir vienīgās ES dalībvalstis, kas pēdējos gados izpelnījušās asu Eiropas Komisijas kritiku par likuma varas neievērošanu.

Tās ievērošana un stingrs varu dalījums ir ES pamata princips.

Sarunas par ES budžeta un tam piesaistītā COVID-19 novājinātās dalībvalstu ekonomikas atjaunošanas fondu turpināsies.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas