Tildes Jumis: Grāmatvedības pakalpojumu sniedzēji pastiprināti izjūt likumu slogu

Grāmatvedības pakalpojumu sniedzēji pastiprināti izjūt likumu sloga palielināšanos un vismaz sestā daļa uzņēmumu baidās, ka jauno prasību dēļ nespēs turpināt darbību, liecina grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis veiktās aptaujas rezultāti.

Šobrīd vislielāko izaicinājumu grāmatvedības pakalpojumu sniedzējiem rada Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma ievērošana – šādu atbildi snieguši 80% respondentu.

Otrais lielākais apgrūtinājums ir Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likums, kura prasības sagādā sarežģījumus 51,6% grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju. Pusotru gadu pēc stāšanās spēkā izaicinājumus turpina radīt Vispārīgā datu aizsardzības regula, kas satrauc 44,2% respondentu, kamēr gaidāmā grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju licencēšana neliek mieru 38,9% aptaujāto.

Likuma prasību ievērošana aptaujātajiem uzņēmumiem rada papildu izmaksas, un 31,6% respondentu baidās, ka tās būs pārāk lielas, lai nodrošinātu rentablu darbību, liecina Tildes Jumis aptaujas rezultāti.

«Bažas pastiprina fakts, ka grāmatvedības pakalpojumu tirgus ir visnotaļ konservatīvs, tajā valda liela konkurence un piesaistīt jaunus klientus ir grūti. Līdz ar to pastāv risks, ka zaudējumu segšanu nāksies pārlikt uz klientu pleciem,» norāda aptaujas autori un paredz, ka vairāk nekā pusei grāmatvedības pakalpojumu sniedzēju, lai ievērotu visas likuma normas, nāksies veikt izmaiņas darba organizācijā, piemēram, pieņemot papildu darbiniekus vai pārdalot pienākumus.

Vēl par šo tematu: Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanā lielāku atbildību grib piešķirt advokātiem un grāmatvežiem

16,8% aptaujāto grāmatvedības pakalpojumu sniedzēju atzīst, ka pieaugošais likumu slogs apdraud to turpmāko darbību, un 37,9% ikdienas darbā ļoti izjūt jauno prasību ietekmi, liecina aptaujas rezultāti.

Pētījumā tika aptaujāti 230 Latvijas uzņēmumu, tostarp gandrīz simt grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas