Tildes vadītājs: Latvijai ir iespēja uzņemties līderību daudzvalodu tehnoloģiju attīstībā Eiropā

Latvijai ir iespēja uzņemties līderību daudzvalodu tehnoloģiju attīstībā Eiropā, kas stiprinātu arī latviešu valodas pozīcijas, izriet no uzņēmuma Tilde vadītāja Andreja Vasiļjeva piektdien paustā Saeimas Eiropas lietu komisijas rīkotajā diskusijā Konference par Eiropas nākotni – domapmaiņa.

Vasiļjevs uzsvēra, ka Latvijai ir iespēja šajā jomā uzņemties līderību gan politiskajā, gan tehnoloģiskajā ziņā. Daudzvalodu digitālā infrastruktūra noņemtu valodu barjeras, nodrošinot to, ka ikviens iedzīvotājs var pieslēgt automātisko tulkošanu, balss iespējas, tekstu analīzi savu dokumentu apstrādei, skaidroja Tildes vadītājs. Viņš norādīja, ka šajā jautājumā trūkst mērķtiecīgas pieejas Eiropas Savienības līmenī.

Valodas tehnoloģiju uzņēmuma vadītājs atzīmēja, ka Eiropa nedrīkst būt atkarīga no citu reģionu tehnoloģijām, jo tas būtiski apdraudētu Eiropas suverenitāti.

No Vasiļjeva teiktā izriet, ka angļu valoda pašlaik tomēr nevar kļūt par galveno saziņas līdzekļi, jo ap 60% eiropiešu nav pietiekamu angļu valodas zināšanu pat sarunvalodas līmenī un tikpat daudz cilvēku internetā sazinās tikai dzimtajā valodā.

Diskusijā Riga TechGirls pārstāve Anna Andersone arī uzsvēra, ka Latvijai un ES digitālās prasmes ir svarīgas ekonomiskās konkurētspējas veicināšanai. Viņa cita starpā norādīja, ka Riga TechGirls mērķis ir iedvesmot un iesaistīt vairāk sieviešu tehnoloģiju jomā, lai padarītu digitālās tehnoloģijas vairāk pieejamas iedzīvotājiem un veicinātu iekļaujošu sabiedrību.

Diskusijā notiek nevalstisko organizāciju un Saeimas pārstāvju domapmaiņa par idejām un viedokļiem Eiropas nākotnei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas