Tīmekļa vietnes palīdz migrantiem atrast darbu, kataklizmās cietušiem – istabas

Migrācijas viļņa apstākļos un postošu dabas nelaimju gadījumā veidu, kā palīdzēt grūtībās nonākušajiem atrod tīmekļa uzņēmumi, arī profesionālo kontaktu tīkls LinkedIn un dzīvokļu izīrēšanas pakalpojums Airbnb.

Reaģējot uz migrantu pieplūdumu Zviedrijā, kur 2015.gadā ieradās 163 000 patvēruma meklētāji, Latvijā un daudzās citās valstīs iecienītais darba kontaktu tīkls LinkedIn šogad ir izveidojis vietni WelcomeTalent.se. Tā ļauj darba devējiem Zviedrijā atrast praktikantus-ārvalstniekus, internetā izvērtējot to līdzšinējo pieredzi, izglītību un prasmes.

Reuters vēsta, ka ceļotāju vidū populārā vietne Airbnb savukārt jau vairākus gadus uztur katastrofu palīdzības pakalpojumu Disaster Response. Tā dabas un cilvēka izraisītu kataklizmu gadījumā aicina saimniekiem bez maksas izdot istabas cilvēkiem, kuri palikuši bez pajumtes.

2016.gadā vietnes piedāvātās iespējas izmantojuši cilvēki, kuru mājokļi sagrauti vai smagi cietuši zemestrīcēs Japānā un Ekvadorā, bet pašlaik Disaster Response vietnē aktuāli ir bezmaksas naktsmītņu piedāvājumi Kanādā, kur postošs ugunsgrēks skāris Kanādas naftas ieguves reģionu.

Ref: 111.111.102.3520

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas