Tirgotāju asociācija: VID apmāna uzņēmējus

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) uzskata, ka Valsts ieņēmumu dienests apmāna uzņēmējus un valdību, patvaļīgi atceļot Finanšu ministrijas vienošanos ar nozaru asociācijām, publiski pauž LTA.

LTA atgādina, ka 2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība, kuru izskatīšana jau tā bijusi iepriekš atlikta, jo VID grozījumus bija sagatavojis, ignorējot nozaru asociācijas, pie tam projekta anotācijā apzināti melojot, ka projekts ir saskaņots ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, lai gan pati kamera oficiālā vēstulē norādīja, ka projekts ar viņiem nav saskaņots.

Grozījumu pieņemšanas rezultātā, VID iepriekš nekonsultējoties ar nevalstiskajām organizācijām un pat neinformējot tās, ir patvaļīgi un voluntāri atcēlis 2016.gada 19.oktobrī panākto vienošanos starp Finanšu ministriju un VID no vienas puses un Latvijas Tirgotāju asociāciju, Latvijas Kases aparātu un sistēmu apkalpojošo dienestu, tirgotāju un ražotāju asociāciju, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju, Reģionālo attīstības centru apvienību, Latvijas Degvielas tirgotāju asociāciju un Latvijas Neatkarīgo Tirgotāju kooperāciju no otras puses, ka pēc jaunajām prasībām atbilstošu sertificētu kases aparātu parādīšanās tirgū, VID caur EDS informēs uzņēmējus par šādu kases aparātu parādīšanos, un ka attiecīgo ierīču nomaiņai tiks doti seši mēneši no paziņojuma izsūtīšanas brīža.

Jāatzīmē, ka LTA norāda, ka šobrīd, pēc 3.maijā veiktajiem grozījumiem, kases aparātu nomaiņai tiek dots viens mēnesis kopš VID paziņojuma izsūtīšanas brīža – tagad kases aparāti būs jāievieš tuvāko pāris nedēļu laikā.

«Lieki piebilst, ka VID pat nepapūlējās painformēt nevienu no vienošanos parakstījušām asociācijām, ka 2016.gada 19.oktobra vienošanās vairs netiks uzskatīta par spēkā esošu,» pauž LTA pārstāvji.

«VID ir apmānījis uzņēmējus arī iepriekš, solot, ka būs iespēja pielāgot daļu no uzņēmējiem jau ekspluatācijā esošajiem kases aparātiem, sertificējot tos atbilstības institūcijās līdz šā gada 1.jūlijam,» norāda asociācijas pārstāvis.

Tā kā šobrīd neviens dienests nepiedāvā iespēju pielāgot jaunajām tehniskajām prasībām esošus kases aparātus, tad uzņēmējiem nekas cits neatliek, kā vienīgi iegādāties kopš 28.aprīļa viena monopoluzņēmuma (SIA Computer Hardware Design) kādu no pieejamajiem četriem kases aparātu modeļiem, neskatoties uz to piemērotību tirdzniecības vietu prasībām.

LTA pauž savu viedokli: «Tādējādi, kases aparāti no jauna būs jāiegādājas arī tiem uzņēmējiem, kas kases aparātus ir bijuši spiesti iegādāties pēc 1.janvāra, kad valsts bija noteikusi prasību sākt lietot tikai jaunajām tehniskajām prasībām atbilstošus kases aparātus, taču nebija nodrošinājusi apstākļus, lai uzņēmēji varētu tādus iegādāties. Tiem, kuriem bija jāiegādājas jauns kases aparāts, VID toreiz ieteica pirkt vecajām tehniskajām atbilstošu, sakot, ka gan jau tos varēs pielāgot un par nelielām izmaksām pārprogrammēt atbilstoši jaunajām prasībām.»

Tagad uzņēmēji ir apmānīti un dažu mēnešu nokalpojušo kases aparātu vietā atkal ir jāpērk jauni. Cena jaunam kases aparātam ir tuvu 400 eiro, tā, piemēram, modelis CHD 7 maksā 377 eiro. Protams, ka VID netaisās kompensēt šiem uzņēmējiem radušos zaudējumus, neskatoties uz to, ka tieši pats VID ir vainīgs pie nemākulīgi veiktās kases aparātu reformas valstī. Latvijas Tirgotāju asociācija šajā sakarā jau ir vērsusies ar iesniegumiem Tiesībsarga birojā un Eiropas Komisijā, skaidro LTA.

Latvijas Tirgotāju asociācija šobrīd ir savākusi ap 7000 pircēju parakstu visā Latvijā, ka, lai nesadārdzinātos cenas veikalos, godīgiem tirgotājiem kases aparāts nebūtu jāmaina. Asociācija arī apsver iespēju aicināt demisionēt finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, kā arī atlaist VID vadību.

Ref: 225.000.103.815

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas