Titavs: cilvēkiem apnikuši gan oligarhi, gan viņu apkarotāji

Dans Titavs

Cilvēkiem apnikuši gan oligarhi, gan viņu apkarotāji, kam signāls ir 11. Saeimas vēlēšanas, uzskata Latvijas Eksportētāju un investoru kluba valdes loceklis Dans Titavs.

Lielākais pārsteigums šajās vēlēšanās bija pretkorupcijas cīnītāju – Sarmītes Ēlertes, Lolitas Čigānes, Rasmas Kārkliņas un Ģirta Valda Kristovska neievēlēšana, žurnālam Kapitāls norāda Titavs.

Tas ir ļoti savdabīgi un interesanti, ka partija sasniedz labus rezultātus, bet sarakstu līderi iegūst tik daudz mīnusu. Līdz šim kultūras un ārlietu ministri vienmēr bija populāri ministri un šie amati tika vērtēti kā augstu reitingu kaltuve. Daudzi vēlētāji nenobalsoja par Vienotību, jo tajā bija minētās personas. Viņi tātad, visticamāk, izvēlējās balsot par Valdi Zatleru. Iespējams, šoreiz balsojumu var vērtēt kā cilvēku skaidru signālu, ka viņiem apnikuši gan oligarhi, gan to apkarotāji, pārliecināts polittehnologs.

Viņaprāt, kopumā vēlētāji nobalsojuši par stabilām pārmaiņām – pārmaiņām, kurās vairs nebūtu spēki, kas tiešām ir ciniski un valstij kaitīgi, bet – no otras puses – par stabilitāti, kas strāvo no Vienotības un tās līderiem Valda Dombrovska un Solvitas Āboltiņas. Līdz ar to, var secināt, ka Latvijas iedzīvotāji vēlas pārmaiņas, taču ne revolucionāras un neprognozējamas.

Titavs tāpat uzsver, ka šobrīd ir vēsturiska iespēja valdībā iekļaut Saskaņas centru, kas pārstāv trešdaļas pilsoņu gribu.

Atstāt viņus vienmēr aiz borta nav īsti pareizi – tās tomēr ir jaunas asinis un jaunas domas, par kurām demokrātiskā veidā var diskutēt. Valsts attīstība būtu interesanta, tieši balstoties uz Saskaņas centra darbību, domā polittehnologs.

Nedomāju, ka iespējams izveidot nacionālu valdību ar 56 balsīm un nostrādāt trīs gadus. Tā ir neiespējamā misija. Šāds modelis šobrīd varētu izveidoties, taču tas būtu viena gada jautājums. Savukārt Saskaņas centrs, Vienotība un Zatlera Reformu partija, īpaši, ja izdodas uzaicināt vislatviešus, varētu būt interesanta kā varavīksnes valdība, kas dotu stabilitāti valsts attīstībai, tā Titavs.

Viņš paredz, ka Zaļo un zemnieku savienība pie varas 11.Saeimā netiks. Šis politiskais spēks pie varas atradies gadu desmitu, un jebkurai partijai vajadzīgs atelpas laiks opozīcijā, «lai pārsēstos no ministru mašīnām uz tramvajiem un mēģinātu saprast, ko cilvēki domā un grib».

Turpretī Šleseru viņš raksturo kā ciklisku politiķi, kurš vienmēr strādājis vēlēšanu ciklā, turpretī reitings starp vēlēšanām viņu neinteresē. Tā kā šīs bija ārkārtas vēlēšanas un Šlesers tām nebija gatavs, izgāšanās, pēc Titava domām, bija diezgan prognozējama. Visticamāk, no šī trieciena Šlesers nekad neatgūsies un viņa laiks politikā beidzies, tā Titavs.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas