TM: Nav samērīgi liegt uzturlīdzekļu nemaksātājam vadīt auto

Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina

Uzturlīdzekļu nemaksātājam nevar automātiski liegt izmantot autovadītāja tiesības, jo šādas normas formulējumam jābūt samērīgam, tā 27.septembrī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē atzinusi Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretāra vietniece Irēna Kucina.

Attiecīgu priekšlikumu izmaiņām likumā iesniedzis Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV).

TM valsts sekretāra vietniece norādīja, ka priekšlikums par autovadītāja tiesību izmantošanu liegšanu nav vērtējams kā slikts, taču nepieciešams to formulēt samērīgi, lai, piemēram, neierobežotu cilvēku tiesības uz darbu.

Nesen Satversmes tiesa pieņēma lēmumu, kurā par neatbilstošu atzīst atsevišķu normu uzturlīdzekļu nemaksātāju regulējumā, tāpēc nepieciešams ļoti rūpīgi izsvērt jaunu ierobežojumu noteikšanu, lai tie neradītu konstitucionālās tiesvedības riskus.

Kucina atsaucās uz Ministru kabineta starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās pārstāves Kristīnes Līces un Tiesībsarga biroja atzinumiem par samērīguma principa ievērošanu.

Deputāts Kaimiņš šodien iestājās par autovadītāja tiesību izmantošanas liegumu noteikšanu uzturlīdzekļu nemaksātājiem, atsaucoties uz Lielbritānijas pieredzi. Parlamentāriete Lolita Čigāne (V) pauda, ka šādu priekšlikumu un tā samērīgumu varēs vērtēt komisijas sēdē.

Ref: 111.111.103.4118

Saistītie raksti

3 KOMENTĀRI

  1. Tad jau dzērājšoferiem arī nedrīkst atņemt tiesības vadīt auto, īpaši, ja viņu darbs saistīts ar auto vadīšanu, jo tiek ierobežotas viņu tiesības uz darbu…

  2. Dīvaini- pieaugušam cilvēkam nedrīkst atņemt tiesības uz darbu , bet bērnam, kurš pats sev iztiku nopelnīt nevar, tiesības uz normālu ēdienu un apģērbu atņemt drīkst un arī par bērna māti ir padomāts- viņai ir dotas visas tiesības vienai pašai cīnīties gan par savu, gan par bērna labklājību. Viņai tas vienkārši jādara, jo vīrietis var atzīties savā bezspēcībā un , kā izrādās, valsts ” lielie un gudrie” to atbalsta. Skumji…

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas