Tokijas olimpiādes atklāšanas režisoru atlaiž par holokausta joku

Dienu pirms Tokijas Olimpisko spēļu sākuma, no amata atbrīvots to atklāšanas ceremonijas režisors. Par iemeslu komiķa, aktiera un režisora Kentaro Kobajaši atlaišanai kalpojis joks par Holokaustu, kas izteikts komiķu priekšnesumā 1990.gados, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Līdz XXXII Olimpisko spēļu atklāšanai Japānas galvaspilsētā ir atlikusi viena diena. Globālajam sporta notikumam nozīmīgo atklāšanas ceremoniju režisējis daudzpusīgais japāņu skatuves mākslinieks Kentaro Kobajaši.

Lasiet arī: Tokijas Olimpisko spēļu atklāšana jau šonedēļ!

Tokijas vasaras olimpisko spēļu un paralimpisko spēļu orgkomitejas vadītāja Seiko Hašimoto ceturtdien, 22.jūlijā, paziņojusi par viņa atbrīvošanu no atklāšanas ceremonijas režisora amata, jo sabiedrības uzmanības lokā nonācis kāds video ar Kobajaši jokojam kādā komēdijas izrādē 1998.gadā. Video dzirdams, kā brīdī, kad viņš un vēl viens pieaugušais komiķis atdarina bērnu izklaidētājus, Kobajaši, runājot par izrādē iesaistītām papīra lellēm teicis, ka tās ir «tās no laika, kad tu teici: «Spēlēsim holokaustu»».

Vīrietis ir pieņēmis atbrīvošanu no amata un atvainojies, sakot: «Es saprotu, ka mana dumjā vārdu izvēle tolaik bija nepareiza, un es to nožēloju». Vēsturiskā kontekstā Kobajaši kā Japānas pilsoņa teiktajam ir papildu nozīme. Otrā pasaules kara laikā toreizējā Japānas Impērija bija sabiedrotā nacistiskai Vācijai, kas savukārt organizēja holokaustu jeb ebreju masveida iznīcināšanu 20.gadsimta trīsdesmitajos un četrdesmitajos gados.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas