Topā ārsti un IT speciālisti, beigās skolotāji un žurnālisti. Kādas profesijas vecāki vēlas saviem bērniem?

Populārākās profesijas, ko Latvijas vecāki vēlētos saviem bērniem nākotnē, ir uzņēmējs, IT speciālists, ārsts vai arhitekts, secināts SEB dzīvības apdrošināšanas veiktajā aptaujā. Vismazāk vecāki vēlas, lai viņu bērni būtu skolotāji, žurnālisti vai pavāri.

Aptaujas rezultāti liecina, ka lielākā daļa vecāku uzskata, ka bērnu izaugsmei ir nepieciešami ģimenes emocionālais un finansiālais atbalsts, kā arī bērnu ieinteresētība un talants.

Runājot par savu atvašu nākotni, lielākā daļa vecāku (53%) vēlētos, lai viņiem būtu augstākā izglītība un labi atalgots darbs, savukārt 36% aptaujāto uzskata, ka svarīgākais, lai bērni varētu darīt to, kas viņiem patīk un spēj realizēt savas intereses un talantus.

Lai atbalstītu bērnus ceļā uz panākumiem, 65% vecāku cenšas veltīt pēc iespējas vairāk laika un uzmanības bērna aktivitātēm, 57% aptaujāto finansiāli atbalsta bērnu interesēm atbilstošas nodarbības, bet 32% veido uzkrājumus bērnu nākotnei.

«Bieži nākas dzirdēt, ka uzkrājumu veidošanai ir nepieciešami augsti ienākumi, bet mūsu pieredze un arī aptaujas rezultāti rāda, ka uzkrājumus bērna nākotnei veido vecāki ar dažādiem ienākumu līmeņiem. Svarīgākais ir vēlme nodrošināt bērnam starta kapitālu, ko var izmantot gan pirmajai iemaksai par savu mājokli, gan studiju apmaksai, gan biznesa uzsākšanai, ņemot vērā, ka liela daļa vecāku vēlas, lai viņu bērni būtu uzņēmēji,» skaidro SEB dzīvības apdrošināšanas vadītāja Kristīne Lomanovska.

Interneta aptauja SEB bankas klientiem tika veikta 2019.gada aprīlī, tajā piedalījās 500 respondenti vecumā no 25 līdz 45 gadiem, kuriem ir bērni.a

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas