Topošā koalīcija sola būt atvērtāka opozīcijas ierosinājumiem

Topošā koalīcija varētu izvērtēt opozīcijas ierosinājumus un konstruktīvākos no tiem arī atbalstīt, ceturtdien, 17.janvārī, žurnālistiem sacīja premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV).

Politiķis norādīja, ka partijas ir vienojušās par sadarbības līgumu, taču tas vēl redakcionāli jāprecizē. Politiķi līdz šim ir arī vienojušies par fiskālās disciplīnas līgumu.

Iepriekš koalīcijas partijas mēdza noraidīt jebko, kas nāk no opozīcijas, bet tagad potenciālie partneri vienojušies par iespēju izvērtēt arī opozīcijas ierosinājumus, skaidroja Kariņš.

Būs gan nepieciešams atšķirt konstruktīvas iniciatīvas no mazāk konstruktīviem priekšlikumiem, norādīja premjera amata kandidāts, piebilstot, ka to varēs darīt sadarbības sanāksmēs.

Pēc ceturtdienas sarunām partneri ir soli tuvāk darba noslēgumam pie valdības deklarācijas un pārējiem dokumentiem. Tikšanās iecerēta arī piektdien pulksten 12.00 un sestdien, ja tas būs nepieciešams.

«Vai mēs divās tikšanās reizēs varēsim visu izrunāt? Iespējams,» teica Kariņš, kurš gan nepieciešamības gadījumā gatavs arī papildu sanāksmēm. Viņš skaidroja, ka tagad tiek runāts par konkrētas politikas īstenošanu, līdz ar to labāk «trīsreiz mērīt un vienreiz griezt».

Kariņš uzsvēra, kā valdības deklarācijā nebūs tikai vispārīgas frāzes, bet arī konkrēti politiski mērķi.

Kā ziņots, pirmdien, 21.janvārī, Kariņam paredzēta tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Tāpat nākamnedēļ varētu notikt balsojums par valdības apstiprināšanu.

Valdībā plāno strādāt piecas partijas – Jaunā Vienotība, Jaunā konservatīvā partija, KPV LV, nacionālā apvienība Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK, kā arī Attīstībai/Par!.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas