Ar informācijas tehnoloģijām pārbaudīs piemērotību karavīra statusam

Aizsardzības ministrijā (AM) trešdien, 3.maijā, plkst.11.00, parakstīs līgumu ar Rīgas Stradiņa universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti par pētījuma veikšanu, kura mērķis ir izstrādāt modernu personības novērtēšanas sistēmu, kas tiks izmantota Nacionālo bruņoto spēku personāla atlasē.

Sadarbības līgumu parakstīs aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis un Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis, informē AM.

Līgums paredz, ka to parakstījušās puses līdz 2020.gadam izstrādās indivīda personības novērtēšanas lietotni, kas ietvers Latvijas kultūrvidei pielāgotu testu ar militāro dienestu saistīta personāla personības novērtēšanai, kā arī sensoru sistēmu un programmatūru, kas savietojama ar viedierīcēm, lai precīzāk noteiktu nepatieso atbilžu sniegšanas tendences un mazinātu kļūdainu interpretāciju gadījumus.

AM skaidro, ka jaunā personības novērtēšanas sistēma dos iespēju ātrāk un precīzāk veikt Nacionālo bruņoto spēku personāla atlasi, kuras ietvaros ir svarīgi noteikt, vai kandidātam piemīt karavīra profesijā nepieciešamās personības iezīmes, kā arī izvērtēt karavīra piemērotību noteikta uzdevuma veikšanai.

«Darbs pie jaunās datorizētās sistēmas izstrādes vienlaikus sekmēs jaunas zinātnes nozares – adaptronikas – attīstību, jo adaptronika apvieno viedās tehnoloģijas un elektrotehnoloģijas, viedos materiālus, robottehniku un modernu datu apmaiņu – viedo internetu,» turpina AM.

Tāpat projekta īstenošanas laikā tiks palielināts Latvijas pārstāvju devums NATO Zinātnes un pētniecības organizācijas Cilvēkfaktora kolēģijas darbā: datorizētās psihodiagnostikas sistēmas izveidē iesaistītie Latvijas zinātnieki varēs dalīties gūtajā pieredzē ar NATO partneriem.

Ref:224.000.103.1054 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas