Traģiskajā uzbrukumā Sīrijā izmantots zarīns, konstatē Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija

Uzbrukumā Sīrijā, uz kuru Amerikas Savienotās Valstis reaģējušas ar pirmo raķešu uzbrukumu Sīrijas valdības spēkiem, izmantota zarīna gāze vai tai līdzīga viela, tā konstatējusi Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija.

Britu raidorganizācija BBC citē organizācijas vadītāja Ahmeta Izimci (Ahmet Üzümcü) pausto, ka četrās dažādas laboratorijās analizēti paraugi, kas ņemti no desmit cilvēkiem, kuri miruši vai cietuši 4.aprīļa uzbrukumā Sīrijas opozīcijas spēku kontrolētajā Khanšajkhunas pilsētā.

«Šo analīžu rezultāti no četrām Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas izvēlētām laboratorijām uzrāda, ka cilvēki bijuši pakļauti zarīnam vai zarīnam līdzīgai vielai. Sekos sīkāki laboratorisko analīžu rezultāti, taču jau iegūtie analītiskie rezultāti ir neapšaubāmi,» tā pavēstījis Izimci.

Sīrijas valdības spēki ir nolieguši, ka uzbrukumā būtu lietoti ķīmiskie ieroči, bet Amerikas Savienotās Valstis pēc uzbrukuma, kurā tika nonāvēti ne mazāk kā 87 cilvēki, pirmoreiz sešus gadus ilgušā Sīrija Pilsoņu kara vēsturē uzbrukusi Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma spēkiem.

Ref: 111.111.103.4511

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas