Trakajās dienās 50 darbinieki saslimuši ar vēdera infekciju

Aptuveni 50 universālveikala Stockmann darbiniekiem akcijas Trakās dienas laikā parādījušies līdzīgi saslimšanas simptomi – vemšana un caureja. Uzņēmuma darbinieku ēdināšanu nodrošina uzņēmums Baltic Restaurant Latvia, vēsta sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.

Jāatzīmē, ka Baltic Restaurant Latvia vārds nesen plaši izskanēja saistībā ar Siguldas bērnudārzu audzēkņu saslimšanu.

Notikušā apstākļus skaidro Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), un arī Stockmann gaida atzinumus no ģimenes ārstiem, pie kuriem obligāti bija jāiet visiem darbiniekiem, kuri bija sasirguši.

PVD ģenerāldirektors Māris Balodis Latvijas Radio norādīja, ka svētdien minētais uzņēmums sazinājies ar PVD un lūdzis veikt pārbaudes, jo tam radušās aizdomas par saslimšanas gadījumiem.

Sabiedriskais medijs arī ziņo, ka PVD tagad gaida paraugu pārbaužu rezultātus un pagaidām vēl nevar izteikt pieļāvumus, ar ko darbinieki inficējušies. Stockmann direktore Dace Goldmane Latvijas Radio tikmēr pastāstīja: «Ēdiena paraugi ir nosūtīti. Turpinām gaidīt analīzes. Visi darbinieki aicināti griezties pie ārsta. Šobrīd situācija ir tāda, ka jaunu saslimšanas gadījumu nav kopš aizvakardienas,» teica Goldmane.

Stockmann direktore arī pauda, ka ne visi saslimušie cilvēki ēda uzņēmuma pasniegtās maltītes.

BNN jau ziņoja, ka kopš 5.septembra zarnu infekcijas simptomi konstatēti 34 bērniem un darbiniekiem piecās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās ēdinātājs ir Baltic Restaurants Latvia. Atbildīgās iestādes aizvien turpina meklēt zarnu infekcijas izplatības cēloni.

PVD gan norādīja, ka Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs Ieviņa un Saulīte.

17.septembrī tapa zināms, ka PVD nopietnu higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis SIA Jelgavas augļi dārzeņu apstrādes ceha darbību. Uzņēmums piegādāja produktus arī Baltic Restaurants Latvia, tostarp Siguldai.

Valsts policija 17.septembrī sākusi kriminālprocesu par bērnu saslimšanas gadījumiem Siguldas bērnudārzos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas