Trakas lietas, kas ar tevi notiek, kamēr guli

Lielāko daļu nakšu, ja tev palaimējas, nav ievērības cienīgas, tomēr dažkārt, kamēr guli, ar tevi notiek lietas, par kurām tev nav ne mazākās nojausmas.

Šīs lietas dažkārt pat ir izskaidrojums tavai dīvainajai sajūtai, kas seko pēc dziļa naktsmiera.

Kritiena sajūta 

Šī sajūta tev noteikti ir pazīstama – tā parasti rodas tad, kad tu iemiedz. Tad, kad tu guli, tavs ķermenis ir paralizēts, tomēr dažkārt tu vari sākt sapņot, pirms tavs ķermenis ir “izslēdzies”. Tādēļ šajā stadijā tu vari piedzīvot krišanas sajūtu (krišana no klints, lidošana no debesīm vai vienkārša paklupšana). Pētnieki nav īsti pārliecināti, kādēļ tā ir tieši krišanas sajūta, tomēr tas tiek saistīts ar pārāk lielu nogurumu, stresu, tādēļ tavs ķermenis daudz agresīvāk ieslīgst miega fāzē.

Miega paralīze

Ne visi ir piedzīvojuši šo biedējošo sajūtu, tomēr tie, kuri ir, to nevēlas piedzīvot atkārtoti. Tu it kā pamosties un saproti, ka nespēj ne pakustēties, ne parunāt. Tas var ilgt no dažām sekundēm līdz pat dažām minūtēm. Šo parādību var minēt kā pilnīgu pretnostatījumu kritiena sajūtai, kas notiek pirms iemigšanas – miega paralīzes gadījumā tavas smadzenes ir pamodušās, bet ķermenis vēl ne. Daži cilvēki šo sajūtu apraksta tā, it kā viņiem uz krūtīm sēdētu zilonis – tas ir saistīts ar to, ka tavi muskuļi vēl nav pamodušies, arī diafragma vēl joprojām ir paralizēta.

Staigāšana miegā

Parasti ar miega traucējumiem saistītas parādības nevar nodarīt kaitējumu, tomēr mēnessardzība var būt bīstama, jo cilvēks var paklupt, uzskriet kam virsū vai aiziet no mājām. Staigājot miegā, ir pamodušies tavi muskuļi, bet ne smadzenes, tieši tādēļ no rīta tev nebūs nekādu atmiņu par to, ka miegā esi staigājis (ja vien nepamodīsies pilnīgi citā vietā). 

Runāšana miegā

Aptuveni 5% cilvēku runā miegā. Šī runāšana ilgst kādas 30 sekundes un norisinās pirmajā vai otrajā miega stundā, kad tavs ķermenis ieslīgst dziļā miega fāzē, tomēr astājot pietiekami daudz neparalizētus muskuļus, kas atļauj tavai mutei darboties.

Avots: menshealth.com

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas