Trampa otrajam impīčmentam ASV Kongresā arī daļējs republikāņu atbalsts

ASV Kongresā atbalstīta impīčmenta prāvas sākšana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump). Demokrāti un daļa republikāņu likumdevēju viņu vaino musināšanā uz dumpi notikumos, kas janvāra sākumā satricināja Vašingtonu, vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters.

Trešdien, 13.janvārī, ASV Kongresa Pārstāvju palātā ar 232 balsīm «par» un 197 balsīm «pret» tika atbalstīta impīčmenta prāvas sākšana pret prezidentu, kura amata pilnvaru termiņš noslēgsies 20.janvārī.

Kongresa augšpalātas, Senāta, Republikāņu partijas frakcijas priekšsēdētājs Mičs Makkonels (Mitch McConnell) savukārt noraidījis konkurējošās partijas politiķu aicinājumus sarīkot ātru impīčmenta prāvu, norādot, ka nav iespējams to pabeigt, līdz Trampam būs jāatstāj Baltais nams. Par impīčmenta prāvas sākšanu gan ir nobalsojuši arī daļa republikāņu likumdevēju.

Reuters prognozē, ka politiķa notiesāšana Kongresa Senātā varētu novest pie tā, ka viņam tiktu liegta balotēšanās nākamajās ASV prezidenta vēlēšanās.

Lasiet arī: ASV impīčmenta prāvā attaisnots prezidents Donalds Tramps

Pārstāvju palāta, atbalstot priekšlikumu par procesa sākšanu, apsūdzējusi Trampu musināšanā uz dumpi, kas, palātas likumdevēju vairākuma vērtējumā, notikusi trešdien, 6.janvārī, kad ASV prezidents Vašingtonā teica uzrunu lielam skaitam savu atbalstītāju, kuri pēcāk devās uz ASV Kapitolija ēku.

Kopš 6.janvāra notikumiem Tramps ir nosodījis vardarbīgo iebrukumu ASV Kapitolija ēkā un paudis gatavību miermīlīgi nodot varu nākamajam ASV prezidentam Džo Baidenam (Joe Biden), vēsta Reuters.

BNN jau vēstīja, ka ASV galvaspilsētā naktīs ir ieviesta komandantstunda pēc tam, kad 6.janvārī liela huligānu grupa ielauzās Kapitolija ēkā, kur atrodas ASV Kongress. Tas notika brīdī, kad Kongreša norisinājās Trampa sāncenša ASV prezidenta vēlēšanās, Džo Baidena (Joe Biden), apstiprināšana par vēlēšanu uzvarētāju. Sadursmēs ar policiju un drošībniekiem gāja bojā pieci cilvēki.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas