Tramps: ASV vairs nebūs «pasaules policists»

ASV prezidents Donalds Tramps

Amerikas Savienotās Valstis vairs nepildīs starptautiskā policista lomu ārvalstīs, tā paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump), kurš negaidīti apmeklējis amerikāņu spēkus Irākā un Vācijā.

Kā ziņo ASV valsts raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa, ceturtdien, 27.decembrī, Tramps ieradies vizītē Ramštainas gaisa spēku bāzē Vācijā, kur atrodas arī NATO sabiedroto gaisa spēku komandcentrs.

Dienu iepriekš, 26.decembrī, ASV prezidents veicis arī iepriekš neizziņotu vizīti Irākā, kur apmeklējis amerikāņu spēkus, kuri izvietoti Alasadas gaisa spēku bāzē.

«Mēs vairs nevēlamies, lai mūs sev par labu izmanto valstis, kuras izmanto mūs un mūsu neticamos bruņotos spēkus, lai savi aizsargātu. Tās par šo aizsardzību nemaksā un tām būs par to jāmaksā,» vizītes laikā norādījis ASV prezidents un paziņojis, ka ASV bruņotie spēki kopumā atteiksies no to tradicionālās «pasaules policista» lomas.

«Mēs esam izkaisīti pa visu pasauli. Mēs esam valstīs, par kurām vairums cilvēku nemaz nav dzirdējuši. Godīgi sakot, tas ir smieklīgi,» tā vērtējis Tramps.

Iepriekš decembrī ASV federālā valdība paziņoja par plāniem izvest 2 000 amerikāņu militārpersonu no Sīrijas, savukārt 5 000 ASV karavīrus Irākā, kuri galvenokārt nodarbojas ar irākiešu spēku apmācīšanu, plānots pagaidām atstāt nestabilajā Tuvo Austrumu valstī.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas