Tramps saka atvadu runu, Baidens ierodas uz inaugurāciju

ASV trešdien, 20.janvārī, notiek prezidentu un arī valdības nomaiņa. Amatus atstāj Donalds Tramps (Donald Trump) un viņa valdības locekļi, lai dotu vietu nākamajam ASV prezidentam Džo Baidenam (Joe Biden) un viņa ministru kabinetam, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Tramps, kurš bijis ASV prezidents no Republikāņu partijas no 2017. līdz 2021.gadam, teicis atvadu uzrunu, kas publicēta tīmekļa vietnē YouTube.

«Mūsu dienaskārtība nebija par labējiem vai kreisajiem, tā nebija par republikāņiem vai demokrātiem, bet par labumu nācijai, un tas nozīmē visu nāciju,» uzrunā sacījis aizejošais ASV prezidents. Tramps arī paudis nosodījumu politiska rakstura vardarbībai valstī, un norādījis, ka aizlūgs par nākamo valdību, «lai tai izdotos saglabāt mūsu nācijas drošību un bagātību».

Baidens, kura stāšanās amatā iezīmēs arī pāreju uz ASV Demokrātiskās partijas vadošo lomu, savukārt ir ieradies Vašingtonā uz prezidenta zvēresta došanu un prezidentūras pārņemšanu. Otrdienas, 19.janvāra, vakarā Vašingtonā viņš vadīja piemiņas pasākumu, lai godinātu tos 401 553 cilvēkus, kuri, pēc ASV Džonsa Hopkinsa Universitātes apkopotajiem datiem, valstī ir miruši no Covid-19, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas