Tramps skaidro FIB priekšnieka atlaišanu

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps uzsvēris, ka ASV Federālā Izmeklēšanas biroja uzsāktā izmeklēšana par iespējamu Krievijas jaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu procesā nav vērsta pret viņu un skaidrojis, kādēļ valdība šonedēļ no amata atlaidusi FIB priekšnieku.

Britu raidorganizācija BBC vēsta, ka ASV federālā valdība FIB direktoru Džeimsu Komiju (James Comey) atbrīvojusi no darba pienākumu veikšanas pēc tam, kad valsts ģenerālprokurora vietnieks paziņojis par kļūdām Komija darbā.

«Viņš ir lielībnieks. Radījis efektīgu iespaidu. FIB iekšienē bija lielas nesaskaņas. Taisījos Komiju atlaist. Mans lēmums,» tā BBC citē Trampa pausto intervijā ASV telekanālam NBC, kur viņš piebildis, ka FIB izmeklēšana nav vērsta tieši pret ASV prezidentu.

Tikmēr FIB direktora vietas izpildītājs Endrjū Makkabijs (Andrew McCabe) ceturtdien, 11.maijā, pavēstījis, ka minētā ir «ļoti būtiska izmeklēšana» un noraidījis Baltā nama pausto vērtējumu, ka Komijs būtu zaudējis personāla uzticību ietekmīgajā izmeklēšanas dienestā.

Ref: 111.111.103.4569

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas