bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 19.01.2020 | Vārda dienas: Alnis, Andulis
LatviaLatvija

Turpina samazināties kravu un pasažieru pārvadājumu apjomi Latvijā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

transporta darbība, CSP

Salīdzinājumā ar 2018.gada deviņiem mēnešiem 2019.gada deviņos mēnešos par 7,1% samazinājušies kravu pārvadājumi ar sauszemes un cauruļvadu transportu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāja 88,5 miljonus tonnu kravu, par 6,7 miljoniem tonnu jeb 7,1% mazāk nekā pirms gada. Ar dzelzceļa transportu pārvadāja 31,6 miljoniem tonnu kravu, kas ir par 12,4% mazāk nekā 2018.gada deviņos mēnešos. Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāja 1,3 miljonus tonnu kravu – par 22,2% vairāk. Starptautiskajos dzelzceļa kravu pārvadājumos pārvadāto kravu apjoms samazinājās par 13,4%.

Ar autotransportu pārvadāja 54,8 miljonus tonnu kravu – par 3,8% mazāk nekā iepriekšējā gada deviņos mēnešos. Iekšzemē pārvadāja 41,4 miljonu tonnu, par 4,6% mazāk. Starptautiskajos kravu pārvadājumos pārvadāja 13,4 miljonus tonnu kravu – par 1,2% mazāk.

Pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu transportēja 2,1 miljonu tonnu naftas produktu, kas ir par 5,7% mazāk.

Nedaudz samazinās kopējais kravu apgrozījums ostās

No Latvijas ostām 2019.gada deviņos mēnešos nosūtīja un ostās saņēma 47,2 miljonus tonnu kravu, kas ir par 3% mazāk nekā 2018.gada deviņos mēnešos. Kravu apgrozījums Rīgas ostā bija 23,9 miljonus tonnu, par 10,5% mazāk, Ventspils ostā – 16,6 miljonus tonnu jeb par 10,1% vairāk, procentu vairāk.

No ostām nosūtīja 40,3 miljonus tonnu kravu, kas ir par 4,1% mazāk nekā 2018.gada deviņos mēnešos. Samazinājās visu svarīgāko nosūtāmo kravu apjomi. 33,8% no kuģos iekrauto kravu apjoma veidoja ogles. To iekraušana samazinājās par 1,3 miljonus tonnu jeb 8,5%. Naftas produktu nosūtīšana samazinājās par 0,8 miljonus tonnu jeb 8,9%. Nosūtīto kokmateriālu apjoms samazinājās par 8%, konteineru kravu – par 1,9%, mobilo kravu – par 5,9%, minerālmēslu – par 16,6%. Savukārt nosūtītās labības un labības produktu apjoms pieauga par 6,3%.

Ostās no kuģiem izkrāva septiņus miljonus tonnu kravu, apjoms pieauga par 3,6%. Naftas produktu izkraušanas apjoms pieauga par 24,4%. Nedaudz pieauga no kuģiem izkrauto konteineru kravu apjoms – par 1,2%, bet mobilo kravu apjoms saglabājās iepriekšējā gada līmenī – izkrāva 1,1 miljonu tonnu.

Lidostā Rīga saņēma un no lidostas nosūtīja 19,8 tūkstošus tonnu kravu jeb par 4,9% vairāk.

Neliels samazinājums ar sauszemes transportu pārvadāto pasažieru skaitā

2019.gada deviņos mēnešos ar sauszemes pasažieru transportu pārvadāja 178,8 miljpnus pasažieru, par 0,7% mazāk nekā 2018.gada deviņos mēnešos.

Ar dzelzceļa transportu pārvadāto pasažieru skaits pieauga par 2,2%, ar regulāras satiksmes autobusiem – saglabājās iepriekšējā gada līmenī (pieaugums par 0,3%), bet ar tramvajiem un trolejbusiem pārvadāto pasažieru skaits samazinājās par 2,9%.

Ar prāmjiem Latvijas ostās iebrauca un no ostām izbrauca 832,7 tūkstošus pasažieru, tikpat, cik gadu iepriekš (samazinājums par 0,1%).

Ar kruīza kuģiem Rīgas pasažieru ostā iebrauca 67,9 tūkstošus pasažieru jeb par 9,1% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā.

Lidostā Rīga ielidoja un no tās izlidoja seši miljoni pasažieru, par 10,7% vairāk.

Atslēgvārdi: CSP transporta darbība


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Publicē iesaukuma sarakstus, policija meklē bērna nolaupītāju, cietumsods Krievijas spiegam paliek

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi ziņas bija policijas rīcība iespējama bērna nolaupītāja atrašanai, obligātā dienesta jauniesaucamo saraksta publicēšana, septiņu gadu soda saglabāšana Krievijas spiegam un Baltkrievijas vēršanās ar lūgumu pēc naftas Lietuvā.

FKTK nosaka izņēmumus, kuros bankas drīkst apkalpot sankcionēto Lembergu

FKTK noteikusi gadījumus, kuros Latvijas finanšu tirgus dalībnieki drīkst apkalpot ASV sankcijām pakļauto Aivaru Lembergu un trīs ar viņu saistītās organizācijas.

Ministru prezidents ekonomikas ministram uzdod rast risinājumus dzīvojamā fonda jautājumā

«Gadiem nerisinātais novecojušā dzīvojamā fonda un nepietiekamo dzīvojamo platību jautājums skar lielu daļu mūsu sabiedrības. Tas kavē iedzīvotāju dzīves kvalitātes, sadzīves apstākļu uzlabošanos un ir steidzami jālabo.»

Martins Dukurs izcīna uzvaru Pasaules kausa piektajā posmā

Labākais Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 17.janvārī, Austrijā izcīnījis uzvaru Pasaules kausa piektā posma sacensībās, Īglsas trasē izcīnot jau desmito panākumu pēc kārtas.

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasa no Irānas kompensācijas upuru tuviniekiem

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasījušas Irānai uzņemties pilnu atbildību par tās notriekšanu un izmaksāt kompensācijas upuru tuviniekiem.

Atlaistajiem LDz darbiniekiem sola piemeklēt piemērotākās vakances

NVA atlaistajiem VAS Latvijas dzelzceļš darbiniekiem piedāvās viņiem piemērotākās vakances, nepieciešamības gadījumā dodot iespēju arī pārkvalifikācijas, paaugstināt kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju.

Pērn Pasažieru vilciens pārvadājis par 2% vairāk pasažieru

Aizvadītajā gadā AS Pasažieru vilciens kopumā pārvadājis 18,5 miljonus pasažieru, kas ir par 2,05% vairāk nekā 2018.gadā, informē uzņēmumā.

Ukrainas premjerministrs iesniedz atlūgumu pēc balss ieraksta nopludināšanas

Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks ir iesniedzis atlūgumu no amata pēc tam, kad viņš ticis saistīts ar atklātībā nonākušu audio ierakstu, kur kāds vīrietis dzirdams kritizējam Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un viņa zināšanas ekonomikā.

Latvijā decembrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Ungārijā, Rumānijā, Slovākijā un Čehijā, Bulgārijā, Polijā, Nīderlandē un Lietuvā. Pēc Latvijas seko Slovēnija, Austrija, Luksemburga un Igaunija, Zviedrija, Francija un Vācija.

Igaunijā imigrācija turpina veidot iedzīvotāju skaita pieaugumu

Igaunijā pērn reģistrēts iedzīvotāju skaita pieaugums piekto gadu pēc kārtas un ir skaidrojams ar imigrāciju, liecina Igaunijas Statistikas pārvaldes dati par 2019.gadu.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos gaida vairāk nekā 35 000 dalībnieku

Svētku dalībnieku vidū būs gan Latvijas skolu, gan profesionālās izglītības iestāžu, gan mūzikas skolu audzēkņi, latviešu diasporas pārstāvji, kā arī bērni ar īpašām vajadzībām.

BNN pēta | Raunas ielas īpašumi: Klusais vietnieks ar «slepeno maku» Lemberga interesēs

Aizdomas, ka sankcionētais Aivars Lembergs «pārdevis» nekustamo īpašumu Raunas ielā 27, Rīgā, savai māsai «izskata pēc» vien. Tas varētu būt darīts, lai izvairītos no mantas konfiskācijas notiesājoša sprieduma gadījumā vai no iespējamā aresta uzlikšanas tai.

Dzēsts jau pirmais kūlas ugunsgrēks šajā gadā

Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts vairāk nekā mēnesi agrāk – 2019.gadā pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts 21.februārī Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā.

Austrālijā lietus palīdz apdzēst daļu ugunsgrēku

Austrālijas austrumus, kas cietuši apjomīgos un ilgos mežu ugunsgrēkos, ir sasnieguši lietus mākoņi. Ugunsdzēsēji pauduši cerību, ka lietus palīdzēs ierobežot liesmu izplatību.

Bordāns redz labus potenciālos AT priekšsēdētāja un ģenerālprokurora pēctečus

Redzu cilvēkus, kuri varētu godam mainīt Ģenerālprokuratūras un Augstākās tiesas darbības standartus, vaicāts, vai redz potenciālus kandidātus šo iestāžu vadībai.

Kariņš apstiprina naftas piegāžu iespēju Baltkrievijai caur Latviju

Pēc sarunas ar Lukašenko Kariņš žurnālistiem norādījis, ka abpusējo ekonomisko attiecību attīstīšanā pats loģiskākais ir pievērsties transportam un loģistikai, jo šajās nozarēs starp abām valstīm jau pastāv attiecības.

Nedēļas nogalē saglabāsies samērā silts laiks

Pūtīs mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas vietām brāzmās sasniegs 14 m/s. Gaisa temperatūra naktī būs 0…+5 grādu robežās, bet dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +3…+6 grādiem.

GKR palīdz gāzt Rīgas vicemērus un «pieliek punktu» līdzšinējai valdošajai koalīcijai

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova un vietnieks Druvis Kleins ārkārtas sēdē zaudējuši savus amatus, jo par viņu gāšanu kopā ar opozīciju nobalsoja arī vairāki valdošajā koalīcijā esošās GKR deputāti

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu, tajā saskatot pārāk daudz nepilnību.

Latvijā mājokļu cenu kāpums trešajā ceturksnī bijis straujākais ES

Mājokļu cenas Latvijā pērn trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 13,5%, kas ir straujākais kāpums no 27 ES dalībvalstīm.

Krievijā apstiprina amatā Putina jauno premjerministru

Krievijas Valsts dome ceturtdien, 16.janvārī, apstiprinājusi valdības vadītāja amatā Mihailu Mišustinu, kura kandidatūru ierosinājis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Pērn SEB banka izsniegusi studentiem kredītos izsniegusi 9,4 miljonus eiro

Pērn SEB banka studentiem piešķīrusi 1 469 aizdevumus ar valsts galvojumu un to kopsumma ir aptuveni 9,4 miljoni eiro, informē bankā.

Saeima pieņem paziņojumu par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību

Saeima ceturtdien, 16.janvārī, pieņēmusi paziņojumu par Latvijas okupāciju un Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību.

Latvijas dzelzceļš plāno atlaist 1 500 darbinieku

VAS Latvijas dzelzceļš līdz šā gada beigām plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar aptuveni 1 500 darbiniekiem.

Lietuvas vēlēšanu sliekšņa reformu aptur viena balss

Lietuvas vēlēšanu sistēmas reformēšanai valstī ir teju vispārējs atbalsts, taču mēģinājums pazemināt parlamenta vēlēšanu slieksni partijām no pieciem līdz trim procentiem šonedēļ cietis neveiksmi.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!