Traumatologi: Šobrīd traumu skaits ir lielāks nekā slidenajā laikā

Iestājoties siltam vasaras laikam, traumu skaits ir ievērojami pieaudzis, šobrīd pat pārsniedzot pacientu skaitu dienā, kas bija vērojams slidenajā laikā ziemā. Pacientu plūsma Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) ir ievērojami pieaugusi, un ārsti aicina sabiedrību būt apdomīgākiem un atbildīgāk izturēties pret savu veselību, iesaistoties dažādās sporta un brīvā laika pavadīšanas aktivitātēs.

Siltajās dienās pacientu skaits dienā pārsniedz 100, kas ir pa 25% vairāk nekā vēsākās dienās. Liela daļa traumu tiek gūtas alkohola reibumā, rīkojoties pārdroši, neapdomīgi un neskaidri izvērtējot situāciju.

Skaidrojot traumu dažādību, TOS galvenais ārsts Uģis Zariņš norāda, ka tās ir dažāda veida potīšu kaulu lūzumi, plecu kaula lūzumi un citas traumas: «Dramatiski ir pieaudzis traumu skaits, kas gūtas braucot ar elektroskūteriem. Šīs traumas joprojām ir lielā skaitā un šobrīd ir krietni vairāk nekā pavasarī, turklāt tās parasti ir smagas un ilgstoši ārstējamas,» skaidro Zariņš.

Tāpat traumas tiek gūtas, neapdomīgi rīkojoties ar asiem priekšmetiem virtuvē, veicot dažādus dārza un saimniecības darbus, sportojot nepiemērotos apavos un vidē, piemēram, kailām kājām spēlējot futbolu slapjā zālē u.tml., stāsta slimnīcā.

Kā ik gadu, ārsti aicina būt īpaši uzmanīgiem peldoties – nekādā gadījumā nekad nevajag lēkt uz galvas ūdenī, lai cik pārbaudīta vai zināma ir peldvieta!

Situācija ūdenstilpē var būt mainījusies, un nekad nevar paredzēt, kas lēciena vietā atrodas zem ūdens. Uz galvas lecot ūdenī, traumas parasti ir letālas vai traumu rezultātā cilvēks tiek paralizēts uz mūžu. Gadā līdz slimnīcām nonāk ap 20 cilvēku ar šādi gūtām traumām, tomēr lielākā daļa no gūtajiem ievainojumiem iet bojā notikuma vietā noslīkstot, jo lauztās sprandas dēļ kļūst paralizēti un nespēj vairs kustēties un iznirt.

Tuvojoties garajām Jāņu brīvdienām, ārsti prognozē vēl lielāku pacientu skaitu un aicina iedzīvotājus atbildīgāk izturēties pret savu drošību: nebūt pārgalvīgiem un būt piesardzīgiem ar alkohola lietošanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas