«Treknie gadi ir galā,» Vācija vairs negaida augstus nodokļu ieņēmumus

Vācijas finanšu ministrs Olafs Šolcs

Vācijas finanšu ministrs Olafs Šolcs (Olaf Scholz) norādījis, ka gadi, kad valsts nodokļu ieņēmumi konsekventi pārsnieguši prognozes, ir galā, apliecinot, ka arī Eiropas Savienības vadošajai tautsaimniecībai būs jārēķinās ar mazākiem ekonomikas apgriezieniem.

Franču ziņu aģentūra AFP vēsta, ka svētdien, 6.janvārī, Šolcs laikrakstam Bild am Sonntag skaidrojis: «Labie laiki, kad valsts pastāvīgi iekasēja vairāk nodokļu ieņēmumus nekā prognozēts, tuvojas beigām. (..) Par 2018.gadu mēs atkal redzēsim pārpildītu nodokļu sadaļu. Tomēr nu treknie gadi ir galā. Turpmāk es vairs nesagaidu neparedzētus papildu ieņēmumus».

Vācija pēdējos gados ir piedzīvojusi noturīgu ekonomisko izaugsmi, augstu atalgojuma un zemu bezdarba līmeni, kas federālai valdībai Berlīnē devis budžetus ar ieņēmumu pārpalikumu. Piemēram, 2017.gadā Vācijas federālā budžeta pārpalikums bija 36,6 miljardi eiro.

Šāda valsts finanšu situācija jūtami kontrastējusi ar citām lielākajām ES tautsaimniecībām, kur valdībām bijis jāstrādā budžeta deficīta apstākļos, turklāt cīnoties ar lielu valsts parādu nastu.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Tur droši vien darbs ir tikai labi kvalificētiem cilvēkiem. kuri piedzimuši saprātīgā ģimenē. pārējiem nav cerību.
    tāpat kā šeit.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas