bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 23.01.2020 | Vārda dienas: Grieta, Rebeka, Strauta

Trešajā ceturksnī Swedbank Latvijā zaudē 5.8 miljonus latu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šī gada trešajā ceturksnī Swedbank zaudējumi Latvijā sasnieguši 5.8 miljonus latu, aģentūru LETA informēja bankas preses sekretāre Kristīne Jakubovska.

Bankas zaudējumi otrajā ceturksnī bija 10.9 miljoni latu, tādējādi trešajā ceturksnī pret otro bankas zaudējumi sarukuši par 47%.

Jakubovska norāda, ka labāku rezultātu noteikusi ekonomikas atveseļošanās, arvien lēnāks kredītmaksājumu kavējumu pieaugums, kā arī problemātisko kredītu mazināšanās.

Kopumā trešajā ceturksnī banka Baltijā strādāja ar 43 miljonu latu peļņu, kas pamatā esot saistīts ar uzkrājumu samazināšanos sliktajiem kredītiem.

Latvijā bankas peļņa pirms uzkrājumiem trešajā ceturksnī ir palielinājusies par 5%, salīdzinot ar otro ceturksni, un šajā periodā sasniedza 21.2 miljonu latu.

Klientu depozītu apjoms trešā ceturkšņa laikā pieauga par 3%, kā rezultātā banka nostiprināja savu tirgus daļu depozītos. Kredītportfelis samazinājās par 5%, turpinoties kredītsaistību mazināšanas tendencei Baltijā. Bankas kredītu un depozītu proporcijas sabalansētība uzlabojās, pārskata ceturksnī Latvijā sasniedzot 219%. Pēdējo mēnešu laikā esot audzis klientu pieprasījums pēc kredītiem, un izsniegtā finansējuma apjoms pārskata periodā, salīdzinot ar otro ceturksni, palielinājās par 35%.

Kopumā deviņu mēnešu laikā Latvijā jaunos kredītos piešķirti 85 miljoni latu.

Kredītzaudējumi pārskata periodā ir 27.7 miljoni latu, krītoties par 16% salīdzinājumā ar otro ceturksni. Problemātisko kredītu bruto apjoms uz šā gada 30.septembri bija miljards latu, salīdzinot ar 1.035 miljardiem latu šā gada 30.jūnijā. Kavēto kredītu apjomu samazināšanās trešajā ceturksnī esot saistīta ar nodrošinājumu norakstīšanu un pārdošanu uzņēmumu kredītportfeļa problemātiskajā daļā. Jakubovska skaidro, ka privātpersonu portfelī uzlabošanās gaidāma vēlāk, un turpmākās izmaiņas būs tieši saistītas ar bezdarba līmeni valstī.

Bankas ieņēmumi trešajā ceturksnī palielinājās par 4% – līdz 35.1 miljonam latu – galvenokārt no tīro procentu ienākumu pieauguma un arvien aktīvākas ikdienas pakalpojumu izmantošanas klientu vidū. Izdevumi saglabājās iepriekšējā līmenī un pārskata periodā bija 14 miljoni latu.

Pagrieziena punkts ir redzams gan ekonomikā, gan sabiedrības un biznesa noskaņojumā. Cilvēki jūtas pārliecinātāki par nākotni un sāk domāt arī par ilgtermiņa aizņēmumiem, piemēram, mājokļa iegādei. Savukārt uzņēmējdarbībā atsākas investīcijas jaunajos projektos, saka bankas valdes priekšsēdētājs Latvijā Māris Mančinskis.

Viņaprāt, par noskaņojuma maiņu skaidri signalizē arī pieaugošais noguldījumu apjoms un arvien garāki depozītu termiņi, kas esot būtiski visai ekonomikai, jo pietiekams uzkrājumu līmenis ir viens no finanšu stabilitātes pamatiem gan katrai ģimenei, gan valstij kopumā.

Runājot par prognozēm un nākotnes stratēģiju, bankas pārstāvji norāda, ka banka atbalsta tradicionālu bankas modeli, kas bāzēts uz kvalitatīvām finanšu konsultācijām un ciešu ilgtermiņa attiecību veidošanu ar klientiem, nodrošinot instrumentus un zināšanas naudas lietās.

Saskaņā ar Jakubovskas sniegto informāciju pārskata perioda laikā bankai pievienojās vairāk nekā 20 000 jaunu klientu.


Pievienot komentāru

  1. a teica:

    Opā, ziemassvētku prēmijas laikam šiem šogad nespīd.

Fon der Leiena: Eiropai ir nepieciešamas «ticamas militārās spējas»

Eiropas Savienība ir izveidojusi «ķieģeļus, no kuriem celt Eiropas aizsardzības savienību», tā trešdien, 22.janvārī, pavēstījusi Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, piedaloties Pasaules Ekonomikas forumā.

Britu namīpašnieki vēlas ES pilsoņiem kartītes kā tiesību pierādījumu

Pēc Brexit, kas sāksies janvāra beigās, viesstrādniekiem no Eiropas Savienības valstīm būs jāpierāda savas jauniegūtās tiesības uzturēties Lielbritānijā. Privātie namsaimnieki atbalstījuši īpašu kartīšu ieviešanu šim nolūkam, valdība nepiekrīt.

Saskaņa gatava Rīgas 2020.gada budžetu apstiprināt tikai pēc Burova atlaišanas

Partija Saskaņa neatbalstīs pašvaldības 2020.gada budžeta, pie varas esot mēram Oļegam Burovam,  informēja frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs. 

Latvija uzlabo rezultātu OECD Atvērto datu indeksā

Latvija par astoņām vietām uzlabojusi savu pozīciju OECD Atvērto datu indeksā, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Aptauja: 86% uzskata, ka autoceļiem ir jābūt starp valsts budžeta prioritātēm

Kopumā 86% valsts iedzīvotāju uzskata, ka autoceļu tīkla uzturēšanai un remontdarbiem ir jābūt starp valsts budžeta prioritātēm, par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās Latvijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti.

Kaljulaida Antarktīdā: Ikdienas darbu internetā var darīt, atrodoties jebkur

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida viesojas Antarktīdā, kur plāno veikt savus ikdienas darba pienākumus, demonstrējot interneta iespējas. Valsts galva arī vērsusi uzmanību uz Antarktīdā skaidri redzamām laikapstākļu pārmaiņām.

Ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā decembrī samazinājās par 1,1%

Salīdzinot ar 2018.gada decembri, 2019.gada novembrī ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 1,1%, liecina CSP dati.

Pētījums: Pēdējā gada laikā ar velosipēdu pārvietojušies 35% Latvijas iedzīvotāju

Latvijā pēdējā gada laikā ar velosipēdu pārvietojušies 35% iedzīvotāju, savukārt ikdienā ar velosipēdu pārvietojas 6% iedzīvotāju, secināts pētījumā par velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā.

Krievijas lētajai elektrībai Baltijā vajadzīgs risinājums, tā eirokomisāre

Igaunijas eirokomisāre Kadri Simsone uzskata, ka ir vajadzīgs risinājums Krievijas un Baltkrievijas elektroenerģijas klātbūtnei Baltijas tirgū, jo kaimiņvalstis to var piedāvāt lētāk, nemaksājot Eiropas gaisa piesārņojuma nodokli.

Moneyval ziņojums: Latvija lielākoties izpildījusi rekomendācijas

Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komiteja Moneyval uzlabojusi Latvijas novērtējumu 11 rekomendāciju izpildē.

Bijušā velotreka vietā Rīgā būvēs jaunu Valsts drošības dienesta ēku, nevis parku

Rīgā, bijušā velotreka Marss vietā, plānots būvēt jaunu ēku Valsts drošības dienestam, tādējādi, visticamāk, nebūs lemts piepildīties VEF rajona nekustamo īpašumu attīstītāju un iedzīvotāju iecerei šajā teritorijā izveidot parku.

Meridian Trade Bank maina nosaukumu uz Industra Bank

Meridian Trade Bank trešdien, 22.janvārī, mainījusi nosaukumu uz Industra Bank, informē bankā.

Video: Tramps un Tunberga Davosā pauž krasi pretēju klimata skatījumu

«Importējiet mūsu naftu un dabasgāzi» pret «mūsu emisijas ir jāizbeidz» – ar tik atšķirīgiem skatījumiem uz klimata krīzi Pasaules Ekonomikas forumā uzstājušies ASV prezidents Donalds Tramps un klimata aktīviste Grēta Tunberga. Piedāvājam noskatīties abas uzrunas pilnā garumā.

Vitenbergs: Latvijas tautsaimniecībā būtiska ir katra investīcija

Investīcija ir brīvas tirgus ekonomikas pamatu pamats un Latvijas tautsaimniecībā būtisks ir ikkatrs ieguldījums, tā izteicies Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs.

Kariņš: Nepieļaujami, ja ministram ir doma mīkstināt nosacījumus VP priekšniekam, lai amatā ieliktu sev tīkamu cilvēku

Prasību mīkstināšana VP priekšnieka amata kandidātiem ir nepieļaujama un šāda rīcība rada aizdomas, ka procesā notiek «kas nelāgs», tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma izteicies premjerministrs Krišjānis Kariņš.

Pastiprinās bažas par putnu gripas draudiem Latvijā

Putnu gripa mājputniem konstatēta Čehijā, Rumānijā, Ungārijā, Polijā, Slovākijā un Ukrainā, bet savvaļas putniem – Polijā un Vācijā.

Putins maina Krievijas valdības sastāvu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins daļēji mainījis Krievijas valdības sastāvu, ieceļot jaunu apgaismības ministru un virkni citu, bet amatos ļaujot palikt līdzšinējiem aizsardzības, ārlietu un finanšu ministriem.

Par spīti siltajai ziemai dažviet autoceļi ir apledojuši

Apledojums 22.janvāra rītā Vidzemē, Latgalē un Kurzemē dažviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Latvijas dzelzceļš darbinieku skaita samazināšanu sāka jau pērnā gada nogalē

VAS Latvijas dzelzceļš savu funkciju un procesu izvērtēšanu sāka pagājušā gada otrajā pusē, tāpēc darbinieku skaita samazināšana tika sākta pakāpeniski 2019.gada nogalē, informēja LDz pārstāve Ella Pētermane.

Saeimā: Svarīgi Latvijas–Baltkrievijas robežas izbūvē nepieļaut citur konstatētās kļūdas

«Ņemot vērā, ka šogad plānots uzsākt Latvijas–Baltkrievijas robežas joslas izbūvi, svarīgi, lai neatkārtotos Valsts kontroles ziņojumā par Latvijas Republikas robežas joslas infrastruktūras būvniecību un uzturēšanu atklātās kļūdas.»

Balsstiesīgie kūtri parakstās par pašvaldību vēlēšanu regulējuma referendumu

Referenduma ierosināšanai par saskaņā ar Saeimas opozīcijas pieprasījumu apturētajiem likumu grozījumiem, kas paredz izmaiņas pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā, līdz šim parakstījušies 1 137 vēlētāji.

Interpola bijušo priekšnieku notiesā uz 13 gadiem cietumā

Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas Interpola bijušais priekšnieks Mengs Hongvei viņa dzimtajā Ķīnā notiesāts uz 13 gadiem cietumā par kukuļņemšanu.

Saeimas komisijā lemj par lēnāku akcīzes likmes kāpumu cukurotajiem dzērieniem

Saeimas Budžeta un finanšu komisija vienojusies noteikt zemāku akcīzes nodokļa likmi cukurotajiem dzērieniem, nekā tas tika atbalstīts agrākos likumprojekta lasījumos.

Spānijā postījumus rada stipra vētra

Spānijas dienvidaustrumus skārusi stipra vētra, ko amatpersonas saistījušas ar četru cilvēku bojāeju. Vētra nonākusi Francijā, kur to raksturo kā spēcīgāko ziemas vētru kopš 1982.gada.

Latvijā trešajā ceturksnī budžeta deficīts bijis līdzīgs ES vidējam rādītājam

Latvijas budžeta deficīts pērn trešajā ceturksnī veidojis 0,9% no iekšzemes kopprodukta, un tas līdzinājās vidējam līmenim Eiropas Savienībā.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!