bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 15.09.2019 | Vārda dienas: Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra

Trešajā ceturksnī Swedbank Latvijā zaudē 5.8 miljonus latu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šī gada trešajā ceturksnī Swedbank zaudējumi Latvijā sasnieguši 5.8 miljonus latu, aģentūru LETA informēja bankas preses sekretāre Kristīne Jakubovska.

Bankas zaudējumi otrajā ceturksnī bija 10.9 miljoni latu, tādējādi trešajā ceturksnī pret otro bankas zaudējumi sarukuši par 47%.

Jakubovska norāda, ka labāku rezultātu noteikusi ekonomikas atveseļošanās, arvien lēnāks kredītmaksājumu kavējumu pieaugums, kā arī problemātisko kredītu mazināšanās.

Kopumā trešajā ceturksnī banka Baltijā strādāja ar 43 miljonu latu peļņu, kas pamatā esot saistīts ar uzkrājumu samazināšanos sliktajiem kredītiem.

Latvijā bankas peļņa pirms uzkrājumiem trešajā ceturksnī ir palielinājusies par 5%, salīdzinot ar otro ceturksni, un šajā periodā sasniedza 21.2 miljonu latu.

Klientu depozītu apjoms trešā ceturkšņa laikā pieauga par 3%, kā rezultātā banka nostiprināja savu tirgus daļu depozītos. Kredītportfelis samazinājās par 5%, turpinoties kredītsaistību mazināšanas tendencei Baltijā. Bankas kredītu un depozītu proporcijas sabalansētība uzlabojās, pārskata ceturksnī Latvijā sasniedzot 219%. Pēdējo mēnešu laikā esot audzis klientu pieprasījums pēc kredītiem, un izsniegtā finansējuma apjoms pārskata periodā, salīdzinot ar otro ceturksni, palielinājās par 35%.

Kopumā deviņu mēnešu laikā Latvijā jaunos kredītos piešķirti 85 miljoni latu.

Kredītzaudējumi pārskata periodā ir 27.7 miljoni latu, krītoties par 16% salīdzinājumā ar otro ceturksni. Problemātisko kredītu bruto apjoms uz šā gada 30.septembri bija miljards latu, salīdzinot ar 1.035 miljardiem latu šā gada 30.jūnijā. Kavēto kredītu apjomu samazināšanās trešajā ceturksnī esot saistīta ar nodrošinājumu norakstīšanu un pārdošanu uzņēmumu kredītportfeļa problemātiskajā daļā. Jakubovska skaidro, ka privātpersonu portfelī uzlabošanās gaidāma vēlāk, un turpmākās izmaiņas būs tieši saistītas ar bezdarba līmeni valstī.

Bankas ieņēmumi trešajā ceturksnī palielinājās par 4% – līdz 35.1 miljonam latu – galvenokārt no tīro procentu ienākumu pieauguma un arvien aktīvākas ikdienas pakalpojumu izmantošanas klientu vidū. Izdevumi saglabājās iepriekšējā līmenī un pārskata periodā bija 14 miljoni latu.

Pagrieziena punkts ir redzams gan ekonomikā, gan sabiedrības un biznesa noskaņojumā. Cilvēki jūtas pārliecinātāki par nākotni un sāk domāt arī par ilgtermiņa aizņēmumiem, piemēram, mājokļa iegādei. Savukārt uzņēmējdarbībā atsākas investīcijas jaunajos projektos, saka bankas valdes priekšsēdētājs Latvijā Māris Mančinskis.

Viņaprāt, par noskaņojuma maiņu skaidri signalizē arī pieaugošais noguldījumu apjoms un arvien garāki depozītu termiņi, kas esot būtiski visai ekonomikai, jo pietiekams uzkrājumu līmenis ir viens no finanšu stabilitātes pamatiem gan katrai ģimenei, gan valstij kopumā.

Runājot par prognozēm un nākotnes stratēģiju, bankas pārstāvji norāda, ka banka atbalsta tradicionālu bankas modeli, kas bāzēts uz kvalitatīvām finanšu konsultācijām un ciešu ilgtermiņa attiecību veidošanu ar klientiem, nodrošinot instrumentus un zināšanas naudas lietās.

Saskaņā ar Jakubovskas sniegto informāciju pārskata perioda laikā bankai pievienojās vairāk nekā 20 000 jaunu klientu.


Pievienot komentāru

  1. a teica:

    Opā, ziemassvētku prēmijas laikam šiem šogad nespīd.

Latvijā krietni straujāks darbaspēka izmaksu pieaugums nekā ES un eirozonā vidēji

Lielāks darbaspēka izmaksu pieaugums otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo laika periodu reģistrēts Rumānijā, Bulgārijā, Slovākijā, Ungārijā, Igaunijā, Čehijā un Polijā.

Pilsētvides serviss līdzšinējos klientus Rīgā apkalpos Clean R un Eco Baltia vide

Atkritumu apsaimniekotāja Pilsētvides serviss līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas turpmāk apkalpos uzņēmumi Clean R un Eco Baltia vide.

Levits: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā

«Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā.»

Latvijā janvārī-jūlijā bijis mazākais eksporta kāpums ES

Latvijā šogad janvārī–jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis mazākais eksporta pieaugums.

Igaunijā valsts valodu mācīs vilcienos uz Narvu

Igauņu valodas stundas vilcienā – ar šādu radošu iniciatīvu iecerēts sekmēt integrācijas procesu Igaunijā. Nodarbības gaidāmas dzelzceļa maršrutā, kas savieno Tallinu un Narvas pilsētu Krievijas pierobežā.

Brīvpusdienu apmaksā piedalīsies gan ministrija, gan pašvaldības

Valsts tomēr piedalīsies 1.–4.klašu skolēnu brīvpusdienu finansēšanā, liecina 13.septembrī valdībā apstiprinātais protokollēmums par 2020.gada valsts budžeta prioritātēm.

Britu parlamenta spīkers sola neļaut Džonsonam pārkāpt likumu ar bezvienošanās Brexit 31.oktobrī

Lielbritānijas parlamenta priekšsēdētājs paudis gatavību grozīt kārtības rulli, lai nepieļautu, ka birtu premjerministrs panāk valsts izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās 31.oktobrī, kas būtu pretrunā parlamenta lēmumiem ar likuma spēku.

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pieaugušas par 8,9% jeb 79 centiem

Straujāk vienas stundas darbaspēka izmaksas auga veselības un sociālās aprūpes nozarē – par 18%.

Sadarbības partneri izsaka pārmetumus valdībai par likumu neievērošanu budžeta izstrādē

Vairāki valdības sadarbības piektdien, 13.septembrī, pārmetuši Ministru kabinetam likumu neievērošanu 2020.gada budžeta izstrādes procesā.

Mazumtirgotāji Lietuvā izmanto algu pieaugumu cenu celšanai, vērtē ekonomists

Cenas Lietuvā 2019.gadā augušas divreiz ātrāk nekā pārējā eirozonā. Mazumtirgotājus celt cenas motivējusi iedzīvotāju pieaugošā rocība, vērtējis komercbankas ekonomists.

Latvijā pie atbildības sauc vīrieti, kas piedalījies bruņotā konfliktā Ukrainā

Apsūdzētajam vīrietim bijis nodoms piedalīties militārās operācijās nevalstiskas bruņotas grupas sastāvā Ukrainas austrumos.

Ministru kabinets prioritārajiem pasākumiem sadala vairāk nekā 192 miljonus

Ministru kabinets piektdien, 13.septembrī, ārkārtas sēdē lēmis par 192,4 miljonu eiro sadalīšanu ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem.

Prāgā demontēs Padomju karavadoņa pieminekli

Čehijas galvaspilsētā Prāgā pašvaldība nolēmusi noņemt un pārvietot pieminekli, kas veltīts Padomju Savienības Otrā pasaules kara laika maršalam. Neraugoties saņemto uz kritiku no Krievijas, iecerēts tā vietā izveidot vispārīgākas nozīmes memoriālu.

Trim lielajām slimnīcām meklē padomes locekļus

Izsludina konkursu uz Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padomes locekļu amatiem.

ECB stimulu programma ceļ Eiropas akciju cenas, kāpums arī Volstrītā

Eiropas akciju cenas pieaugušas pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka nākusi klajā ar plašu ekonomikas stimulu programmu un pazeminājusi procentlikmes.

Igaunija veidos interneta diplomātijas departamentu, lai vairotu starptautisko ietekmi

Igaunijā, kur valsts iestādes lielu uzmanību pievērš datortehnoloģijām, Ārlietu ministrijas paspārnē iecerēts izveidot Kiberdiplomātijas departamentu. Tā uzdevums būs padarīt Igaunijas balsi dzirdamāku interneta jautājumos starptautiskajā vidē un organizācijās.

Patiesā labuma guvēja statuss uzņēmumā ne vienmēr nozīmē mantiskā labuma gūšanu

Tas, kurš tiek deklarēts kā uzņēmuma patiesā labuma guvējs, ne vienmēr ir persona, kas mantiski stāv pašās ķēdes beigās un gūst mantisko labumu no kompānijām.

Rīgas dome sarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem sadalījusi pilsētas teritorijas

Sarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem Rīgas dome «sadalījusi» arī atlikušos 4% Rīgas teritorijas, pavēstījis Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Spānijā pēkšņi plūdi prasa upurus

Vairākās Spānijas daļās ciklons atnesis spēcīgas lietusgāzes, plūdus un viesuļvētru. Dabas katastrofas prasījušas ne mazāk kā divu cilvēku dzīvības.

Tieslietu ministrija uzstāj uz ieslodzījuma vietu uzlabošanu

Valdībai skatot jautājumu par 2020.gada valsts budžeta izdevumiem prioritārajiem pasākumiem, Tieslietu ministrija nemainīs savu nostāju jautājumā par Liepājas cietuma celtniecības projekta īstenošanu jau no nākamā gada.

Brīvdienās būs rudenīgi lietains un vēss laiks

Piektdien, 13.septembrī, laika apstākļus vēl noteiks plaša ciklona dienvidu mala un Latvijai pāri virzīsies plaša lietus un mākoņu zona. Daudzviet līs, dienā vietām nokrišņu daudzums pārsniegs pat 10-15 mm, kā arī lokāli iespējams pērkons, krusa.

Konceptuāli atbalsta liegumu pašvaldībām dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus

Pašvaldībām plānots noteikt liegumu dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus, paredz komisijas konceptuāli atbalstītie likuma grozījumi.

Lietuvas Seima papildvēlēšanās «auksta duša» sociāldemokrātu līderim un valdošai partijai

Lietuvā aizvadīta Seima papildvēlēšanu pirmā kārta. Kopumā balsojums parādījis, ka sarūk iedzīvotāju atbalsts valdošai Zemnieku un zaļo savienībai, bet sociāldemokrātu nometnē varas pozīcijas sašūpotas līderim Gintautam Paluckam.

Eiropa kopā ar PVO iesaistās cīņā par to, lai veicinātu izpratni par vakcīnu priekšrocībām

Uzticēšanās trūkuma dēļ ievērojami mazinās vakcinācijas aptvērums, kāds nepieciešams, lai nodrošinātu kolektīvo imunitāti, un tā rezultātā pieaug slimības uzliesmojumu skaits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->