Trešo poti pret Covid-19 sākotnēji piedāvās imūnsupresijas pacientiem

Pieņemot lēmumu par papildu vakcīnas pret Covid-19 devas piešķiršanu imūnsupresijas pacientiem, vienlaikus noteikts divu nedēļu laika periods, lai Veselības ministrija (VM) nāktu klājā ar pilnu papildu vakcīnu pret Covid-19 devu piešķiršanu plānu, otrdien, 7.septembrī, lēmusi valdība.

Šobrīd, saskaņā ar IVP rekomendācijām, papildu vakcīnas deva nepieciešama personām ar ļoti novājinātu veselību, proti, personām, kas pielīdzināmas slimības vai terapijas izraisītas augstas imūnsupresijas pacientiem. Saistībā ar šo Ministru kabinetā izcēlās garas diskusijas.

Saskaņā ar Eiropas slimību kontroles centra pausto,

šobrīd nav zinātnisku pierādījumu, ka pēc pabeigtas standarta vakcinācijas mazinātos vakcīnu efektivitāte un būtu nepieciešamība pēc papildu balstvakcinācijas.

Lasiet arī: Atsevišķos sabiedriskajos transportos varēs ļaut noteikt iekāpšanu tikai ar Covid-19 sertifikātu

Savukārt cilvēkiem ar veselības stāvokļiem, kad ir samazināta organisma imūnās sistēmas funkcionēšana, ir pamats saņemt papildu balstvakcinācijas devu, lai nostiprinātu standarta vakcinācijas efektivitāti, piemēram, cilvēki pēc orgānu transplantācijas.

Arī Eiropas Zāļu aģentūra ir nākusi klajā ar paziņojumu, ka šobrīd nav pamata nekavējoties sākt papildu devu vakcinēšanu pilnībā vakcinētām personām. Kā liecina pieejamie dati visas Eiropas Savienības reģistrētās vakcīnas nodrošina pietiekamu aizsardzību pret smagiem saslimšanas gadījumiem ar Covid-19 un nāves gadījumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas