Trešo valstu iedzīvotājiem par pašizolācijas pārkāpumiem plāno atņemt termiņuzturēšanās atļauju vai anulēt vīzu

Valdība trešdien, 15.jūlijā, atbalstījusi grozījumus normatīvajā regulējumā, kas ļaus atņemt termiņuzturēšanās atļaujas (TUA) vai anulēt vīzas tiem trešo valstu iedzīvotājiem, kas pārkāpj pašizolācijas noteikumus, pēc valdības sēdēs notikušajā preses konferencē pastāstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Viņš atzīmēja, ka par šo jautājumu vēl būs jālemj Saeimai.

Ministrs uzsvēra, ka pirms vīzas vai TUA anulēšanas personai būs tiesības sniegt paskaidrojumus un katrs gadījums tiks analizēts individuāli. Šis pienākums uzticēts Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP).

Pašizolācijas pārkāpējiem arī varēs piemērot naudassodu līdz 2 000 eiro.

Iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) atzīmēja, ka persona no valsts netiktu izraidīta pēc pirmā pārkāpuma, kad tiktu piemērots naudassods no 10 līdz 2 000 eiro, bet gan tas tiktu darīts pēc otrā pārkāpuma, ja, piemēram, šī persona apmeklētu publiskos pasākumus, vai kā savādāk pārkāptu pašizolācijas noteikumus.

Viņš arī norādīja, ka aktīvi tiek veikta anketēšana iebraukšanas punktos. Proti, uz Baltkrievijas robežas aizpildītas apmēram 18 000 anketas, Krievijas robežas – 10 000, ostās – 7 000, bet lidostās – 12 000.

Tāpat tiks apturēta D vīzu jeb nacionāli vīzu izsniegšana personām, kas vēlas noformēt TUA līdz brīdim, kad valstī, no kuras nāk persona, kas vēlas iegūt šo TUA, COVID-19 infekcijas līmenis nenokrīt zem 16 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotājiem.

Jau vēstīts, ka COVID-19 izplatības ierobežošanai no rītdienas, 16.jūlija, Latvijā tiks reģistrēts ikviens ieceļotājs, kurš ieradīsies valstī, izmantojot starptautisko pārvadātāju pakalpojumus, trešdien valdības ārkārtas sēdē lēma valdība. Sākotnēji dati tiks iegūti papīra formātā, bet dažu nedēļu laikā tiks izstrādāts risinājums, lai ieceļotāji varētu reģistrēties elektroniski. Prasība reģistrēties attieksies arī uz tiem, kas Latvijā ierodas ar privātajām lidmašīnām un jahtām.

Vēl par šo tematu: No 16.jūlija Latvijā tiks reģistrēts ikviens ieceļotājs no ārvalstīm

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas