Trīskāršojies no Inčukalna pazemes gāzes krātuves izņemtais dabasgāzes apjoms

Iestājoties aukstākam laikam, no Inčukalna pazemes gāzes krātuves (Inčukalna PGK) izņemtais gāzes apjoms nedēļas laikā palielinājies trīs reizes, sasniedzot deviņus miljonus kubikmetru diennaktī.

Vēl pirms nedēļas diennaktī no krātuves tika izņemta dabasgāze 2,8 miljonu kibikmetru apmērā, rādītājiem pakāpeniski augot, tā reaģējot uz izmaiņām laika apstākļos un āra temperatūras pazeminājumu, liecina dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS Conexus Baltic Grid operatīvā informācija.

Uzņēmumā norāda, ka, lai arī šogad krātuve ir aizpildīta aptuveni 60% apmērā, piepildījums ar dabasgāzi ir pietiekams, lai nodrošinātu Latvijas patēriņu. Vienlaikus ikviena sezona dabasgāzes apgādes drošībai var nest negaidītus izaicinājumus, kuriem ir jābūt gataviem.

«Dabasgāzes tirgus un stabila dabasgāzes apgāde ir cieši saistīta ar laika apstākļiem. Tieši tāpēc krātuvei ir jābūt gatavai dažādiem scenārijiem un jāmodulē ikviena situācija. AS Conexus Baltic Grid mērķtiecīgi strādā gan ar dabasgāzes tirgotājiem, gan lēmuma pieņēmējiem, lai atvērtajā dabasgāzes tirgū iedzīvinātu mehānismus, kas ļauj būt gataviem arī ilgstošam aukstumam. Jāatzīst arī, ka šobrīd Latvijā tirgotājiem nav noteikta obligāta prasība glabāt dabasgāzes rezerves krātuvē, kas, protams, no enerģētiskās drošības un stabilitātes viedokļa ir jautājums, kas jau tuvākajā laikā ir jārisina,» komentē AS Conexus Baltic Grid valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne.

Ja ir nepieciešams un dabasgāzes tirgotāji ir laikus parūpējušies par dabasgāzes krājumiem, Inčukalna PGK var nodrošināt visa reģiona enerģētisko drošību. Tomēr aktīvās dabasgāzes krājumi Inčukalna PGK 2018.gada iesūknēšanas sezonas noslēgumā bija par 1,5 TWh mazāki, nekā 2017.gadā. Šobrīd situācija neprasa nekavējošu rīcību, jo regulāri veicam krājumu uzraudzību, uzsver uzņēmumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas