Tropu tauriņu māja LU Botāniskajā dārzā sāk jauno sezonu

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Tropu tauriņu māja Kandavas ielā 2 sākot no piektdienas, 14.februāra sāk jauno sezonu. Apmeklētājiem tā būs atvērta katru dienu no plkst.11:00 līdz 16:30.

Labu brīdi pirms Tauriņu mājas atvēršanas publikai inkubatorā no kūniņām pakāpeniski šķiļas un izlido tauriņi, portālu BNN informē Botāniskais dārzs.

Tagad, pavasarī, būs apskatāmi tauriņi no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem: zilie morfīdi, pūčtauriņi, dažādu sugu dižtauriņi. Tropu tauriņu mājā ikvienam būs iespējams piedzīvot tropu eksotiku: izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu.

Ne tikai tauriņi ir dažādas krāsas un lieluma, bet arī to kūniņas atšķiras – ir krāsainas, neparastu formu, līdzīgas nelieliem mākslas darbiem. Caur inkubatora logu var laimēties vērot arī maģisko tauriņa šķilšanās procesu. Ziemas laikā Tauriņu māja ir sagatavota tā, lai eksotiskie tauriņi tajā justos tikpat labi kā dabā: ir pietiekoši daudz dažādu tauriņiem tīkamu tropu augu, piemērota barība un siltums.

Tauriņu māja šosezon būs atvērta līdz oktobra beigām.

Apmeklētājiem būs atvērta arī LU Botāniskā dārza Acāliju māja, kur šajā laikā ir pats acāliju ziedēšanas košums. Daudzi acāliju krūmi kolekcijā aug vairāk nekā 50 gadus un to ziedu vainags sasniedz divu metru apkārtmēru. Latvijas Universitātē ir Baltijā lielākā šo augu kolekcija. Dārzā ir apskatāmas arī palmu, tropu un kaktusu siltumnīcas.

Ieejas maksa Botāniskajā dārzā: skolēniem – 0,70 EUR, studentiem un pensionāriem – 1,40 EUR, pieaugušajiem – 2,10 EUR. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem.

102.000.102.6620

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas