Trūcīgo pabalstiem naudas var nepietikt

Vasaras mēnešos reģistrēto trūcīgo skaits oficiāli samazinās, tomēr salīdzinājumā ar pagājušo gadu trūcīgo skaits ir vismaz par 20 000 cilvēku vairāk, liecina Labklājības ministrijas dati.

Pašvaldības dažādi vērtē situāciju par to, vai saplānotās naudas sociālajai palīdzībai būs pietiekami, tomēr sociālās jomas speciālisti ir vienisprātis – trūcīgo, maznodrošināto skaits nemazinās, lai arī kādus brīnumus neteiktu par valsts atkopšanos pēc krīzes, raksta Neatkarīgā Rīta Avīze.

«Sāpīgākais, ka trūcīgo kategorijā iekļūst cilvēki, kur abi vecāki strādā! Vienkārši algas ir ļoti mazas. Šiem cilvēkiem mēs nevaram neko pārmest, viņi strādā!» saka Bauskas novada Sociālā dienesta vadītāja Iveta Kubliņa. No sociālā spilvena līdzekļiem pašvaldībām tiek nodrošināts 50 % līdzfinansējums garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalstu un 20 procentu – dzīvokļa pabalstu izmaksai. Pašvaldības apkopo informāciju, un no valsts sociālās drošības tīkla saņem līdzfinansējumu.

Šāgada sešos mēnešos no sociālā drošības tīkla stratēģijas līdzekļiem dzīvokļa un GMI pabalsta līdzfinansējumam ir izlietoti jau 69 procenti no visam gadam paredzētajiem līdzekļiem, kas varētu vēstīt par to, ka naudas pabalstu līdzfinansējumam, visticamāk, pietrūkst.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas