«Trūka cieņas» – apraujas ES-Lielbritānijas līguma sarunu posms

Pāragri aprāvušās ES un Lielbritānijas sarunas par nākotnes attiecību līgumu, kas šonedēļ bijis pušu pirmais klātienes sarunu posms kopš 2020.gada februāra, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

ES sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē (Michel Barnier) paziņojis, ka sarunās trūcis cieņas un vēlmes iedziļināties no Lielbritānijas valdības puses, kas neesot ļāvis sarunās pavirzīties uz priekšu.

«Mūsu mērķis bija panākt, lai sarunas veiksmīgi un ātri nonāk uz ceļa, kas ved uz vienošanos par nolīgumu,» paziņojumā presei ceturtdien, 2.jūlijā, norādīja Barnjē. «Tomēr pēc četrām sarunu dienām pastāv nopietnas viedokļu atšķirības.»

Sarunu mērķis ir vienoties par ES-Lielbritānijas nākotnes attiecību nolīgumu un pagaidām pusēm vēl nav izdevies atrast kopsaucēju par vienošanās pamatprincipiem un strīda jomām, proti, britu piekļuvi ES vienotajam tirgum un ES zvejnieku tiesībām zvejot britu teritoriālos ūdeņos.

Lielbritānijas delegācijas vadītājs Deivids Frosts (David Frost) pēc pārtrauktajām sarunām norādījis: «Diskusijas bija visaptverošas un lietderīgas.

Tās gan arī izgaismoja būtiskas viedokļu atšķirības, kādas joprojām pastāv starp pusēm vairākos svarīgos jautājumos.»

Sarunas turpināsies Londonā nākamajā nedēļā, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas