Tunberga: ES jaunā klimata politika ir padošanās

EK priekšsēdētāja Ursula fon der Leiena (pa kreisi) un zviedru klimata aizstāve Grēta Tunberga

Eiropas Komisijas (EK) jaunākais piedāvājums klimata saudzēšanas nolūkā ES līdz 2030.gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu izplūdes par 50%, pēc zviedru klimata aktīvistes Grētas Tunbergas (Greta Thunberg) domām, ir padošanās, tā ziņo britu raidorganizācija BBC.

Trešdien, 5.martā, EK priekšsēdētāja Ursula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) Eiropas Parlamentā izklāstīja ierosinājumu pieņemt Eiropas Klimata aktu, kas paredz noteikt politisku mērķi ES valstīm līdz 2050.gadam kļūt klimatneitrālām. Tas nozīmē pāriet uz tik mazu siltumnīcefekta gāzu izlaišanu gaisā, cik daba spēj tās apsorbēt.

Priekšikuma izklāstu Eiropas Parlamentā klausījusies un komentējusi arī 17 gadus vecā Tunberga.

Saskaņā ar EK paziņojumu presei, priekšlikums paredz ierosināt dalībvalstīm juridiski saistošu mērķrādītāju līdz 2050.gadam panākt, ka siltumnīcefekta gāzu neto emisijas ir nulle.

Klimata aktā ir piedāvāti pasākumi, ar kuriem mērīt panākto un ES valstu rīcību attiecīgi koriģēt, balstoties uz tādām jau esošām sistēmām kā dalībvalstu nacionālo enerģētikas un klimata plānu pārvaldības process, regulāri Eiropas Vides aģentūras ziņojumi un jaunākie zinātniskie pierādījumi par klimata pārmaiņām un to ietekmi.

Sasniegtais tiktu pārskatīts ik pa pieciem gadiem saskaņā ar globālo izsvēršanu, kas paredzēta Parīzes klimata nolīgumā, teikts EK paziņojumā presei.

Tunberga: Jārīkojas tagad

Tunberga, kura iepriekš vadījusi virkni masveidīgu klimata piesārņojuma protesta akciju Eiropā un Ziemeļamerikā, ieceri uztvērusi skeptiski, nosaucot Eiropas Klimata akta projektu par tukšiem vārdiem, kas tiek teikti, kamēr ES izliekoties, ka ir pasaules līdere klimata saudzēšanas politikā.

«Jūsu tālie mērķi nenozīmēs neko, ja kaut dažus nākamos gadus emisiju apjoms saglabāsies tik liels, kāds tas ir šodien.

Tas tādēļ, ka mums atlikušais oglekļa budžets, tiks izlietots vēl pirms mums būs iespēja sasniegt jūsu 2030. un 2050.gada mērķus,» sacījusi Tunberga, ziņo BBC.

Visu EK piedāvājumu klimata politikas jomā varat izlasīt EK vietnē šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas