Tunberga saņem miljona eiro prēmiju un sāk to dalīt vides organizācijām

Grēta Tunberga

Zviedru klimata saudzēšanas aktīvistei Grētai Tunbergai (Greta Thunberg) Portugālē piešķirta Kalostes Gulbekjana (Calouste Gulbekian) cilvēces aizstāvības prēmija — viens miljons eiro. Tunberga apsolījusi visu prēmijas naudu piešķirt vides aizsardzības un klimata saudzēšanas organizācijām, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Portugālē strādājošais Kalostes Gulbekjana fonds lēmumu piešķirt vērienīgo prēmiju 17 gadus vecai Tunbergai skaidrojis tā, ka viņa «spējusi mobilizēt jaunākas paaudzes klimata pārmaiņu problēmu risināšanai un sīksti cīnās, lai manītu esošo situāciju, kas nemainās».

Lasiet arī: Tunberga: ES jaunā klimata politika ir padošanās

Pirmdien, 20.jūlijā, Tunberga publicējusi video paziņojumu, kur pateikusies par prēmiju un apsolījusi to tālāk sadalīt vides aizsardzības un klimata pārmaiņu novēršanas organizācijām. Pirmie 100 000 eiro tiks piešķirti kampaņas SOS Amazonia rīkotājiem Brazīlijā. Kampaņas mērķis ir cīnīties pret jaunā koronavīrusa izplatību Amazones reģiona iedzīvotāju vidū.

Vēl 100 000 eiro Tunberga solījusi piešķirt Nīderlandē reģistrētam fondam Stop Ecocide Foundation, kura mērķis ir ieviest starptautiskās krimināltiesībās jēdzienu «ekocīds».

Grupas juristu virzītā iecere paredz panākt, lai Romas Līgumā par Starptautisko Krimināltiesu tiktu paredzēta kriminālatbildība personām, kuras ir atbildīgas par smaga vides kaitējuma finansēšanu, pieļaušanu vai izraisīšanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas