Turcijā atlaiž 9 000 policistu par saistību ar apvērsuma iespējamo rosinātāju

Turcijā no policijas dienesta šonedēļ it kā drošības apsvērumu dēļ atbrīvoti vairāk nekā 9 000 policistu, Tuvo Austrumu valsts iekšlietu resoram uzskatot, ka tie bijuši saistīti ar islāma sludinātāju, kam pārmet kūdīšanu uz Turcijas apvērsuma mēģinājumu pērn.

Britu raidorganizācija BBC vēsta, ka šī kadru «tīrīšana» notikusi nedēļu pēc tam, kad Turcijas prezidents Redžeps Tajjips Erdogans (Recep Tayyip Erdoğan) uzvarējis referendumā par prezidenta pilnvaru paplašināšanu.

Turcijas iekšlietu ministrs Silejmans Sojlu (Süleyman Soylu) skaidrojis, ka kampaņas mērķis bijis izjaukt «mūsu policijas spēkos iefiltrējušos slepenu imāmu tīklu», kas saistīts ar islāma sludinātāju Fethullu Gilenu (Fethullah Gülen), kuru Erdogans vaino 2016.gada valsts apvērsuma mēģinājumā, bet kurš noliedzis, ka būtu ar to saistīts.

Kopš 2016.gada 15.jūlijā notikušā apvērsuma mēģinājuma Turcijā apcietināti kopumā 40 000 cilvēku un 120 000 atbrīvoti no darba, tostarp karavīri, policisti, skolotāji un valsts amatpersonas, vainojot tos par sakariem ar kaujinieku grupējumiem.

Ref: 111.111.103.4534

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas